Jam session dla Kawy w Katofonii

15.09 (niedziela) około godz. 21.00, klub Katofonia, Katowice, ul. Mariacka 18a.

W 10. rocznicę śmierci Jerzego „Kawy” Kawalca postanowiliśmy zorganizować imprezę… Jak wszyscy wiemy, Kawa był nie tylko wybitnym muzykiem, legendą bluesa, ale przede wszystkim wielką osobowością, człowiekiem, który na czterech strunach swojej gitary potrafił zagrać historię. Zagramy dla Kawy jam session, czując jego ducha pisząc następny rozdział historii. Muzycy, którzy zadeklarowali swój udział to min. Sebastian Riedel, Andrzej Urny, Krzysztof Głuch, Mirek Rzepa, Michał Giercuszkiewicz, Leszek Winder, Jan „Kyks” Skrzek, Piotr Brzychcy, Maciej Lipina, Roman „Pazur” Wojciechowski, Lucek Gryszka, Paweł Ambroziak, Andrzej Ryszka, Anna Kawalec, Mariusz Korczyński, Ryszard „Rico” Rajca, Adam Lomania, Sylwester Kramek, Tomasz Kwiatkowski i wielu innych. Lista stale się powiększa, scena jest otwarta. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, na którym nie zabraknie dobrych dźwięków i bluesowej atmosfery.
Impreza odbędzie się po koncercie w ramach „Polskiego dnia Bluesa” na ul. Mariackiej (LINK), na którą również serdecznie zapraszamy!

Jam przy dobrej frekwencji może potrwać… do wiosny

Wstęp oczywiście wolny!

Magdalena Kawalec i Jerzy Smolicha

j-kawa-kawalec

Jerzy “Kawa” Kawalec (ur. 14 maja 1954 w Katowicach, zm. 9 września 2003 w Chorzowie) – basista zespołu Krzak. Był uznawany za jednego z najlepszych polskich basistów rockowych[1]. Nagrał ponad 30 płyt.
Współpracował m.in. z: Tomaszem Stańko, Wojciechem Waglewskim, Martyną Jakubowicz, Zbigniewem Hołdysem, zespołami Apogeum, Bezdomne Psy, Czarne Komety z Południa, DDD, Irek Dudek Symphonic Blues, Cree.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.