IV Imielin Blues Festival

W dniach 23 – 24 listopada (sobota i niedziela) w Domu Kultury Sokolnia (Imielin, ul.Imielińska 29) odbędzie się czwarty już Imielin Blues Festival.

Imielin Blues Festival zainicjowany przez jednego z najlepszych polskich gitarzystów Grzegorza Kapołkę, cieszyła się w minionych latach ogromnym powodzeniem, dając możliwość konfrontacji, wymiany doświadczeń, wspólnego muzykowania, a także posłuchania najlepszych polskich jazzmanów i bluesmanów.

Jako goście poprzednich festiwali wystąpili m.in.: Andrzej Zieliński, Leszek Winder, Marek Dykta, Andrzej Chochół, Darek Ziółek, Irek Głyk, Ryszard Sygitowicz, Mirek Rzepa, Sławek Wierzcholski, Adam Kulisz Band, zespół „Krzak” i inni.
W tym roku również nie obędzie się bez występów gwiazd.

Pierwszego dnia imprezy (sobota, 23.11) o godz. 18:00 w DK „Sokolnia” zagra Marek „Makaron” Motyka.

A w niedzielę (24.11), po ogłoszeniu wyników i występach laureatów festiwalu posłuchamy Jorgos Skolias Orkiestry.

jorgos_skolias_www

W pierwszym dniu imprezy (sobota) odbędą się przesłuchania zespołów, które zgłosiły swój udział w festiwalowym konkursie. Przypomnijmy tutaj, że impreza adresowana jest do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa, w związku z tym do udziału dopuszczono również formacje preferujące blues-rocka.
Przed niedzielnym koncertem finałowym, o godz. 16.00 odbędzie się otwarcie wystawy exlibrisu Aleksandry Hachuły zatytułowanej „Pani romantyczna, Panna NIKT”.

4-imielin-blues-festival

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.