Industriada 2013

Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki – wystąpią: 3 kluski śląskie, HooDoo Band i Adam Kulisz Trio.

Z roku na rok Industriada przyciąga coraz to większa liczbę gości. W 2010 roku, podczas pierwszej edycji, liczba uczestników wynosiła prawie 29 tysięcy, natomiast w roku poprzednim gości było ponad dwa razy więcej – 62 tysiące. Jak będzie w tym roku? Okaże się już 8 czerwca, w sobotę.

To będzie czwarta edycja Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. W poprzedniej edycji można było odwiedzić 36 lokalizacji rozmieszczonych w 22 miastach regionu.

KONKURS
8 czerwca szukaj w zabytkach techniki plakatów z kodem QR, skanuj go i przenieś się do aplikacji konkursowej. Odpowiedz na pytanie na temat obiektu, w którym jesteś. Podpowiedź znajdziesz w terenie. Czasem będzie ukryta w ekspozycji, czasem w słowach przewodnika.
Spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, wyłonieni zostaną zwycięzcy. Nagrodami w konkursie są laptop i dwa tablety. Każdy, kto weźmie udział w zabawie i odwiedzi dwa obiekty otrzyma niespodziankę, przesłaną za pośrednictwem e-maila.
Kody QR znajdziemy we wszystkich obiektach biorących udział w INDUSTRIADZIE 2013.

PROGRAM – INDUSTRIADA 2013
Spotkajmy się w przepięknym klimacie architektury industrialnej (mały Kraków)
START:
14:00
14:00 – 18:00 Wystawa Śląskiego Klubu Birofilów
Wystawa Śląskiego Klubu Briofilów wraz z kiermaszem artykułów kolekcjonerskich. Nasi goście będą mogli obejrzeć kolekcję artykułów związanych z piwowarstwem Śląskiego Klubu Briofilów oraz dokonać ewentualnych wymian, bądź zakupów.

14:00 – 20:00 Festiwal Energii (wystawa nowoczesnych mediów w sztuce)

Energia to cykl wystaw poświęconych nowym mediom w sztuce. Intermedia, multimedia, grafika cyfrowa, interaktywna, generatywna – uczestnicząc we współczesnej sztuce, wywołują powszechną dyskusję.
Energia przewiduje międzynarodową kooperację uczelni artystycznych w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak współczesne technologie wpływają na kształt i percepcję sztuki dzisiaj?

17:30- 19:00 Koncert: 3 kluski śląskie
Jeśli ktoś był kiedyś na ich koncercie to, z pewnością, może dojść do, co najmniej dwóch odkryć: po pierwsze muzyka akustyczna zdecydowanie nie znaczy cicha, po drugie – ze sceny dociera do odbiorcy taka energia i moc, że czasami trudno uwierzyć, że tam stoją tylko trzy osoby.
Powiedzieć, że grają akustyczny grunge, czy stoner rocka, byłoby sporym uproszczeniem. Ich muzyka jest bardziej złożona. Słychać w niej, że panowie lubią bawić się różnymi gatunkami muzycznymi i wychodzi im to znakomicie. Każdy utwór to połączenie autentycznej radości i precyzji wykonania. Jak sami mówią – to taki happy metal.

19:00 – 20:30 Koncert: HooDoo Band
HooDoo Band to grupa szalenie energetycznych i piekielnie zdolnych muzyków młodego pokolenia.
Dowodzi tego chociażby fakt, że ich debiutancki album w ciągu zaledwie trzech miesięcy zyskał status
Złotej Płyty.
W 2011 roku zostali nominowani do prestiżowej nagrody Gazety Wyborczej „Warto“ i do nagrody Fryderyka w kategorii „Najlepsza Płyta Bluesowa“. Czytelnicy magazynu “Twój Blues” oraz portalu „Okolice Buesa“ przyznali im zaszczytny tytuł „Najlepszego Zespołu Bluesowego w Polsce“. Według ogólnopolskiej ankiety ‘Blues Top” i ankiety “Okolic Bluesa”, muzycy HooDoo Band zasłużyli również na miana: „Najlepszego Wokalisty“, „Najlepszego Gitarzysty“ oraz „Najlepszego Perkusisty“ w kraju.
Występowali w finale konkursu „Sopot Top Trendy Festival“. Kilkakrotnie gościli w programach „Dzień Dobry TVN“ oraz „Pytanie na Śniadanie“. Tworzyli oprawę muzyczną do programu telewizji Polsat „On i Ona“.

20:30 – 22:00 Koncert: Adam Kulisz, Adam Kulisz Trio
Koncert zespołu bluesowego „KULISZ TRIO” .
Trio wystąpiło z powodzeniem na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce m. in: Rawa Blues Festival, Festiwal im. Ryszarda Riedla „Ku Przestrodze”, Lauba Pełno Bluesa, Gdynia Blues Festiwal. Muzyka zespołu z płyty Bluesletter gościła na antenie polskiego radia (program III) w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich m.in. w kultowych “Okolicach Bluesa” Andrzeja Jerzyka.

22:00 – 22:30 Pokaz Mappingu
Pokaz Mappingu na elewacjach zabytkowych budynków Browaru Obywatelskiego. Animacje 3D na ścianach budynku przedstawiające historię browaru, taśmy produkcyjne, koła zębate, a wszystko na wyciągniecie ręki w niepowtarzalnej scenerii.
3D mapping to niepowtarzalny cyfrowy spektakl odbywający się w miejscu publicznym i wykorzystujący fasadę np. popularnego w danym mieście budynku, w Tychach będzie to dawny Browar Obywatelski. Całość widowiska będzie dopełniała muzyka.

AFTER PARTY
Kochani , postanowiliśmy zorganizować specjalnie dla Was “8 Urodziny” Istnienia klubu Tokarnia! Mimo iż klub nie funkcjonuję jak dawniej nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy poczuł to co rok, dwa, cztery lata temu !

Przygotowaliśmy dużo niespodzianek! Wyjątkowy wystrój lokalu i nie tylko. Nie obiecujemy , ale postaramy się o plaże !

W związku z odbywającą się INDUSTRIADĄ 2013 odbędzie się pokaz Mappingu na Browarze Obywatelskim, czyli niepowtarzalny multimedialny spektakl wyświetlany na ścianach budynku dawnego Browaru Obywatelskiego.
START 22:00 (ladies 15zł / gents 20zł).

Źródło: Tyska Fundacja Promocji Kultury i Turystyki” Browar Obywatelski

industriada_2013_poster

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.