How The West Was Won – reedycja

Led Zeppelin kontynuuje kampanię reedycji swoich płyt wydając nową edycję, słynnego albumu koncertowego „How The West Was Won”. Oryginalnie wydanego w 2003 roku, z nowo zremasterowanym dźwiękiem, który nadzorował Jimmy Page. „How The West Was Won” zostanie wydany 23 marca, jako Super Deluxe Box Set, po raz pierwszy na winylu 180g i Blu-ray (zawierający dźwięk przestrzenny 5.1 High-Resolution Audio), a także na 3 CD.

Płyta jest już dostępna, w przedsprzedaży, w następujących formatach:
Super Deluxe Edition Box – 3 CD + 4 LP + 1 DVD
Deluxe Edition Remastered Vinyl – 4 LP (180g)
Remastered Original CD – 3 CD
5.1 & Stereo HD audio – 1 Blu-ray disc
Digital Download – Remastered album

How the West Was Won to potrójny album nagrany na żywo przez Led Zeppelin, wydany przez Atlantic Records na CD, w dniu 27 maja 2003 oraz na DVD-Audio w dniu 20 października 2003. Utwory pochodzą z występów zespołu w roku 1972 – 25 czerwca w L.A. Forum i 27 czerwca w Long Beach Arena. Gitarzysta zespołu Jimmy Page stwierdza w książeczce załączonej do płyt, że utwory na tych albumach pochodzą z okresu, kiedy zespół był w szczytowej formie.
Album zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 w dniu 14 czerwca 2003, a sprzedaż w pierwszym tygodniu wyniosła 154.000 kopii. Na liście pozostał przez 16 tygodni; do tej pory okrył się już platyną. Był też pierwszym nagraniem zespołu, które dotarło na sam szczyt od roku 1979.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.