Hołownia, Jurczyszyn i Kudła potrzebują wsparcia

Nagranie EP-ki “Na Żywo w Harendzie Vol. II”

W środę 22.05.2019 w Piwnicy Pod Harendą zamierzamy zarejestrować dźwięk i obraz podczas dwóch koncertów o godz. 19:00 i 20:30. Zagramy na nich dwukrotnie pięć autorskich piosenek z polskimi tekstami.
Zostaną one potem wydane w formie cyfrowej na albumie “Na Żywo w Harendzie Vol. II”. Zapis video z koncertu znajdzie się również na FB oraz YT.

Płyta ma być kontynuacją i domknięciem pierwszej części projektu, który zakończył się nagraniem mojej debiutanckiej EP-ki “Na Żywo w Harendzie”.

Pierwszą część płyty nagraliśmy akustycznie, w duecie z gitarzystą Krzyśkiem Zagajewskim. Zagraliśmy wówczas jeden koncert, co, teraz widzę to wyraźnie, było sporym ryzykiem. Na szczęście wszystko się udało, album został wydany w pełnej wersji w serwisie bandcamp, a klipy z pięcioma utworami znalazły się na stronie FB oraz kanale YT.

Muzycy, którzy zgodzili się nagrać ze mną tę płytę, są nie tylko moimi muzycznymi bohaterami, ale również dobrymi kolegami, z którymi regularnie widujemy się na jam sessions, plotkujemy przy barze i muzykujemy dla samej przyjemności wspólnego grania.

Drugą EP-kę nagrywamy w klasycznym blues-rockowym trio, znanym choćby z Jimi Hendrix Experience, czy też jego późniejszego składu Band of Gypsys.

Mamy dla was pięć nowych, mocnych utworów. Stylistycznym łącznikiem wszystkich będą blues i rock, jednak na koncertach usłyszycie zarówno funkowe groovy w stylu Henrika Freischladera, jak i ciężkie, wolne riffy, z których słynie Gary Clark Jr.

Z góry dziękuję Wam bardzo za wszelkie wsparcie. Mamy nadzieję, że nie pomyliliśmy się w naszym podejrzeniu, że jest jeszcze trochę ludzi, którym zależy na szczerej i nieściemnionej muzie.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia! 🙂
Bartek

Muzycy, którzy zgodzili się nagrać ze mną tę płytę, są nie tylko moimi muzycznymi bohaterami, ale również dobrymi kolegami, z którymi regularnie widujemy się na jam sessions, plotkujemy przy barze i muzykujemy dla samej przyjemności wspólnego grania.

Filip Jurczyszyn
Specjalista od basowego oldskulu. Grał m.in. z Natalią Przybysz (płyty “Miód”, “Światło Nocne”), Anią Dąbrowską (“W Spodniach Czy w Sukience”) czy Skubasem (“Brzask”).

Maciej Kudła
Mistrz perkusyjnej wagi ciężkiej. Od 2015 gra na stałe w legendarnej grupie rockowej “Oddział Zamknięty”. Blues nie jest mu jednak obcy, wspierał swoim bębnieniem formację Gruff!, w której grał razem z Bartkiem Przytułą i Tomkiem Krukiem.

Bartek Hołownia
Jaram się muzą i gitarą w ich każdym wymiarze, szczególne jednak miejsce w moim sercu zajmuje blues, od Delty i hill country po duet Johna Lee Hookera z Milesem Davisem. Od 10 lat prowadzę Kuźnię Gitarzystów, szkołę w której realizuję moją drugą pasję, jaką jest uczenie. Kolekcjonuję też komunistyczne gitary marki Defil.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.