Highway – 20 lat na scenie

Highway – blues rock band
31 października 2021 /niedziela/ godz. 18.00 – Ruda Śląska /ul. Piotra Niedurnego 69/ Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty

KUP BILETY ONLINE (30 zł)

Muzyka zespołu Highway to połączenie rocka lat 70-tych, bluesa, boogie i country a zespół to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach. Od dwóch dekad zespół Highway podąża wyznaczoną przez siebie ścieżką, drogą, … autostradą. Od początku gra wyłącznie własną autorską muzykę, stawiając na szczerość i autentyczność przekazu. Przez dwadzieścia lat zespół zagrał niespełna pół tysiąca koncertów w kraju i za granicą. Z zespołem współpracowało wielu uznanych artystów, takich jak: Jerzy Styczyński (zespół Dżem), Janusz Estep Wykpisz (zespół Obstawa Prezydenta), Roman Kostrzewski (zespół KAT), Jan Gałach czy Zbigniew Stryj.

Highway – niezwykły koncert na 20 urodziny!.. czyli kilka słów od zespołu:

W tym roku stuknęło nam równe dwadzieścia lat! Sami nie wiemy kiedy to przeleciało, ale liczby nie kłamią. Nasza muzyczna podróż zaczęła się bowiem w 2001 roku.
Przez dwie dekady nagraliśmy pięć płyt studyjnych (jedna z nich ukazała się również w winylowej wersji), wydaliśmy również trzy płyty koncertowe i jedno koncertowe wydawnictwo DVD, zagraliśmy około pięćset koncertów w kraju i za granicą oraz zrealizowaliśmy wiele teledysków do swoich utworów. Od początku działalności konsekwentnie prezentujemy autorski repertuar, utrzymany w szeroko rozumianym blues-rockowym klimacie.

Przez dwadzieścia lat działaliśmy w Zabrzu, jednak wraz z wejściem w trzecią dekadę działalności przenieśliśmy się do Rudy Śląskiej i to właśnie w tym mieście postanowiliśmy świętować swoje dwudzieste urodziny.

31 października, na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej planujemy zagrać wyjątkowy koncert, do którego udziału zaprosiliśmy wielu wspaniałych muzyków, którzy współtworzyli historię zespołu Highway na przestrzeni tych dwudziestu lat. Zagramy tego wieczoru wyjątkowy, specjalnie przygotowany na tą okazję zestaw utworów.

Nie przegapcie tego wydarzenia – taki koncert już się nie powtórzy!!!

Źródło: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.