GRUFF! w JazzPress

Majowy numer miesięcznika JazzPress już do pobrania. Jest też “Bluesowy Zaułek”, w którym Aya Lidia Al-Azab pisze o formacji GRUFF!.

W tym numerze JazzPress proponuje:
“Na okładce w tym miesiącu legenda polskiego jazzu – Wojciech Karolak w rozmowie zatytułowanej “Nie mam nic do powiedzenia” 🙂
Ponadto w numerze przeczytacie wywiady z Piotrem Damasiewiczem i dwoma pianistami – Krzysztofem Dysem i Sebastianem Zawadzkim.
W naszym stałym cyklu Backstage rozmawiamy z pomysłodawcą i dyrektorem cyklu koncertów Era Jazzu – Dionizym Piątkowskim.
Nie zabrakło także obszernych relacji z festiwali i koncertów jazzowych. Przeczytacie między innymi relację z Jazzu nad Odrą, z Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”, z warszawskiego koncertu Red Trio, Mikołaja Trzaski i XX-lecia Mózgu.
Jak zawsze znajdziecie w numerze recenzje płyt, stałe felietony, informacje o wydarzeniach i nowościach płytowych, zapowiedzi koncertowe, a także sporo konkursów…”

Wracamy na podwórko bluesowe i fragment artykułu “GRUFF!, czyli Przytuła & Kruk vs. Kudła”:
“Duet Przytuła & Kruk powstał w 2010 r., a  polska publiczność w  tym samym roku wyróżniła ich nagrodą „Odkrycie roku” w  ankiecie Blues Top, kwartalnika Twój Blues. Był to świeży powiew na polskiej scenie bluesowej. Młodość i dystans nadają lekkości ich muzyce. Do nagrania swojego debiutanckiego albumu zaprosili grono znajomych muzyków, co jeszcze podwyższyło poziom ich płyty.”
Aya Lidia Al-Azab

Całość przeczytacie w najnowszym numerze JazzPress – LINK (PDF)

GRUFF_JazzPress_2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.