Gramofonia – sklep z winylami

Natknąłem się na sklep z płytami i udostępniam, bo może są też tacy, którzy nie wiedzieli o jego istnieniu. Wiemy, że winyle wracają… Dodam, że jest tam dział, którego próżno szukać w wielu sklepach muzycznych, a jego tytuł brzmi “Blues / Rhytm’n Blues“. A, to nie jest wpis sponsorowany, a szkoda…

Tak piszą o sobie:

Z pasji do muzyki
Gramofonia powstała przede wszystkim z pasji do muzyki. Nie do konkretnego stylu czy dekady, ale do formy jej słuchania. Wiadomo, że łatwo włączyć płytę CD, setkę plików mp3 lub internetowe radio – nie trzeba po parunastu minutach wstawać z kanapy, żeby zmienić stronę. Jednak nic nie zastąpi brzmienia oryginalnych płyt winylowych zwłaszcza starych pierwszych tłoczeń, na których jakość numerów, jeśli chodzi o to „co autor miał na myśli” jest nie do podważenia. Dla kolekcjonera i pasjonata muzyki możliwość trzymania w ręku oryginalnych okładek albumów, nierzadko będących małymi dziełami sztuki jest nie do zastąpienia przez współczesne media. Płyty winylowe mają w sobie dodatkowo nutkę indywidualnej historii. Zawsze zastanawia nas kto wcześniej słuchał danej płyty, czy odegrała dla niego istotną rolę, a może…nikt jej nawet nigdy nie położył na gramofonie 😉

Wielka kolekcja płyt winylowych
Z tej pasji powstała nasza własna kolekcja winyli, a że lubimy zarażać tym hobby innych postanowiliśmy podzielić się nim również z Wami.

Jak do tej pory udaje nam się nie iść na łatwiznę pośrednictwa sprzedaży nowych reedycji, często pozostawiających wiele do życzenia pod względem jakości dźwięku, na które niektórzy sprzedawcy każą sobie czekać nawet kilka tygodni.

Gramofonia to nie wirtualny pośrednik, a prawdziwy sklep płytowy, w którym wszystkie płyty winylowe znajdują się w naszym magazynie, są dostępne od ręki i wysyłane w 24 godziny od otrzymania przez nas płatności.

Staramy się głównie oferować oryginalne wydania, nierzadko pierwsze tłoczenia czyli płyty winylowe, które warto kupować zarówno ze względu na walory odsłuchowe, kolekcjonerskie czy lokaty kapitału. Nie uciekamy jednak od współczesnej dobrej muzyki czy kolekcjonerskich dzisiejszych tłoczeń, które mogą być z pewnością ozdobą niejednej znakomitej kolekcji. Zwłaszcza 180 gramowe wydania w rozszerzonych wersjach z wieloma ciekawymi dodatkami czasem numerowane i na kolorowym winylu.

Znajdziecie u nas polskie i zagraniczne płyty winylowe z kategorii: rock, pop, jazz, elektronika, funk&soul, disco, reggae, blues i wiele innych. Staramy się, aby nasza oferta była interesująca dla każdego winylowego fana – od początkującego kolekcjonera po wytrawnego konesera.

Rzetelna ocena stanu płyt
Co ważne – każda oferowana w sklepie płyta jest bardzo rzetelnie opisana i surowo oceniona wg sześciostopniowej skali ocen używanych płyt winylowych. Nasza skala ocen znajduje się na każdej stronie sprzedawanej płyty oraz tutaj >>

Płyty winylowe, które nie nadają się do słuchania lądują na śmietniku a nie w ofercie sklepu. Wyjątkami są unikalne wydania, które mimo słabego stanu technicznego mogą stanowić wartość kolekcjonerską.

Więcej dowiecie się ich stronie: https://gramofonia.com/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.