Fingerstyle Bob & The Blues Society – płyta na Allegro

Ukazała się autorska płyta Roberta Kordylewskiego pod tytułem “Live Won’t Give A Break”, którą nagrał z zespołem Fingerstyle Bob & The Blues Society, którego był inicjatorem.

Członkowie zespołu tak przedstawiają płytę:
Charakterystyczne brzmienie gitary slide, mocne dźwięki harmonijki, osobiste teksty w bluesowych kompozycjach, wszystko scalone gitarą fingerstyle i wystukiwanym nogą rytmem – to nasza muzyka i blues, którego uwielbiamy i gramy od ponad trzydziestu lat.
Mamy nadzieję, że entuzjazm i pozytywne emocje, które towarzyszyły nam w trakcie tworzenia tej płyty, staną się takze Waszym udziałem, gdy posłuchacie naszych nagrań.
Robert, Janusz, Leszek

Płytę można kupić na koncertach zespołu i na Allegro (29,90 zł + pzesyłka): LINK

Wszystkie kompozycje Robert Kordylewski
W nagraniach uczestniczyli: Leszek Paech – harmonijka ; Janusz Siemienas – gitara slide ; Robert Kordylewski – śpiew, gitara fingerstyle, stompin bass, foot tapping, low tuned harmonica (4,11)
Realizacja nagrań: Przemysław Ślużyński
MM Studio Poznań, marzec/kwiecień 2014 r.
Produkcja: R. Kordylewski, J. Siemienas, L. Paech
Projekt okładki i zdjęcia: Rafał Szewczyk
Płyta wydana przez Flowers Records

Utwory:
01 life won’t give a break (3:10)
02 the harp on the top (2:42)
03 nobody left to play (3:16)
04 on the right track (3:04)
05 going to the gig (2:57)
06 working one our own (4:41)Fingerstyle_Bob_The_Blues_Society_cd3
07 take all love in advance (3:43)
08 waiting on that road (4:29)
09 your disappointing fate (3:50)
10 the time for you to live (2:46)
11 one band is not enough (2:20)

Całkowity czas: 36:59

Zespół Fingerstyle Bob & The Blues Society powstał w 2007 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Kordylewskiego oraz przy współpracy muzyków ze znanych poznańskich zespołów bluesowych: Boogie Chilli i Wielka Łódź. Obecną formę, skład i nazwę zyskał w 2013 roku.
Tworzą go bluesmani z ponad 30-letnim doświadczeniem instrumentalnym i estradowym, którzy zagrali setki koncertów w klubach bluesowych w Polsce i zagranicą, występowali także na dużych polskich festiwalach m.in. Rawa Blues Festival, Gdynia Blues Festival, czy Polish Boogie Festival.
Brzmienie zespołu oparte jest głównie na gitarze „fingerstyle” Roberta z całym jej dobrodziejstwem, jednak charyzmatyczna gitara „slide” Jasia i mocny atak harmonijki Leszka doskonale uzupełniają bluesową przestrzeń.
Ich koncertowy repertuar to autorskie utwory i standardy bluesowe we własnych aranżacjach, utrzymane w klimacie „country bluesa”, wzbogacone harmonią jazzową, synkopowanym swingowym rytmem, połączone z charakterystycznym pulsem chicagowskiego bluesa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.