Earl Thomas – trasa “The Gospel According”

Za sprawą Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta w listopadzie wystąpi w Polsce amerykański artysta Earl Thomas.

Earl Thomas wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur, Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w tradycji „barbershop quartet” – czyli wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos: mocny jak dzwon, miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu niepowtarzalny! Jak skrzyżowanie Ike’a Turnera z Sealem.

Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”). Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata – bluesem. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!

Terminarz koncertów:

6.11. Katowice, Śląska Prohibicja
7.11. Częstochowa, Five O’Clock Jazz Club
8.11. Bratislava (SK), Múzeum obchodu Bratislava / Museum of trade Bratislava
9.11. Holesov (CZ), Musica Holešov – hudební festival
10.11. Skalica (SK), Hudba v Meste
11.11. Jaworzno, Jazz Club “Muzeum”
13.11. Ostrava (CZ), Klub Parník,Ostrava
14.11. Łódź, KEJA Pub
15.11. Gdynia, Blues Club Gdynia
16.11. Toruń, Toruń Blues Meeting
17.11. Radlin, Radlińskie Oblicza Bluesa
18.11. Chorzów, MDK Batory, Blues Alive
20.11. Elbląg, Earl Thomas (USA) @Mjazzga, Mjazzga
21.11. Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
22.11. Białystok, Białostocki Ośrodek Kultury, Jesień z Bluesem

Źródło: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.