Dwie godziny z Makarem

Za sprawą Andrzeja Jerzyka (“Okolice BluesaRadio Centrum Kalisz – 106.4) macie okazję zapoznać się z muzykiem, który ostatnio zdobywa coraz więcej fanów w całej Polsce.

Makar & Children of the Corn, czyli nowy projekt Makara (Andrzeja Makarewicza) oraz młodych muzyków z Mielca. Jak sami twierdzą ich muzyka nawiązuje do soundtracków z filmów Quentina Tarantino i jest wybuchową mieszanką „Tex, Mex, Vintage, Massacre”. Zespół charakteryzuje się niesamowitą energią, kunsztem muzycznym i ekspresją, co sprawia, że są zapraszani na wiele scen w kraju zdobywając coraz więcej zagorzałych fanów.

Pierwszy teledysk grupy Makar & Children of the Corn promujący pierwszą płytę zespołu.

Andrzej “Makar” Makarewicz to muzyk aktywny na scenie muzycznej od 1990 roku, kiedy to wraz z Gienkiem Loską założyli zespół Seven B. W latach 2011-2013 współpracuje z Gienek Loska Band i w 2011 roku zostaje laureatem złotej płyty za album “Hazardzista”, gdzie był autorem pięciu z dziesięciu utworów tam zawartych (“Hazardzista”, “Pieśń emigranta”, “Dziewczyna z Kielc”, “Na dachu świata” i “Ja i ty”). w 2013 roku założył Makar Trio, a wydana przez zespół płyta “Album NR1” została zauważona i grana w rozgłośniach radiowych. Ma na swym koncie również solowy album “Dusty Road”, który sam skomponował muzykę i napisał teksty.
Grał między innymi w takich zespołach jak: Seven B, Makar Trio, Gienek Loska Band, Bum Bum Bros, Heavy Horse Show i Shoes On Fire. Jest rozpoznawalną postacią na polskiej scenie muzycznej. Był laureatem takich festiwali jak: Opole Festiwal 2013, Rawa Blues Festiwal 2002, Sopot Blues Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Kultury Białoruskiej „Basowiszcze”, Inwazja Mocy RMF FM, EB Upojne Lato. Zdobył też laury w kategoriach „Bluesowy zespół roku 2003” i „Bluesowa Płyta roku 2003”.

Makar o powstaniu zespołu:
Ta noc była inna od wszystkich…
Pogrążony w rozmyślaniach skąd wytrzasnąć nowych wspólników (poprzedni zostali poszatkowani przez kule podczas ucieczki) cisnął za siebie niedopalone cygaro.
Kątem oka dostrzegł blask.
Gdy się obrócił, zdębiał.
Z płonącego pola kukurydzy wyłoniły się sylwetki trzech (jak wtedy mu się wydawało…) pomiotów piekielnych.
Jak się potem okazało dostał w knajpie lewego drinka, więc wydarzenia wyglądały nieco inaczej…
Niemniej jednak okazał się, że owe “pomioty” to całkiem łebscy goście i nawiązali współprace. Ku czci tej nocy obrali przydomek “Makar and Children of the Corn”.

Skład:
– Andy “Makar” Makarewicz – gitary, wokal
– Grzegorz “GRZ” Świerk – bas
– Kamil Olesiński – perkusja

Okolice Bluesa 2015:

Okolice Bluesa 2017:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.