Druga płyta Blues Junkers i prośba o wsparcie

Zespół Blues Junkers, który mieliśmy zaszczyt gościć w tym roku na Bies Czad Bluesa, prosi o wsparcie:

To już 3 lata… dokładnie 3 lata temu wydaliśmy naszą pierwszą studyjną płytę „Blues Not Dead”.
Długo to trwało, ale w końcu mamy już zarejestrowany materiał na nasz nowy album. Pojechaliśmy na wieś, zamknęliśmy się w domku letniskowym i nagraliśmy nowe piosenki, w bardzo luźnej i wesołej atmosferze, z pomocą naszego przyjaciela Witka Bielskiego. Płyta będzie się nazywać „NIGHT TIME”, no bo w końcu jesteśmy jak nietoperze – aktywni nocą. Podjeżdżamy pod klub późnym wieczorem. Rozpakowujemy sprzęt. Gramy koncert. Później gadamy, śmiejemy się i imprezujemy do późna. Zawsze w NOCY. Dzień to tylko przygotowanie do kolejnej całonocnej aktywności. Tak zawsze wyglądało i będzie wyglądać życie prawdziwego zespołu bluesowego. A Blues Junkers to w końcu prawdziwy zespół bluesowy… chociaż na nowej płycie zrobiliśmy krok naprzód. Poza starym, tradycyjnym bluesem będzie na niej też rock’n’roll, jump blues, swing, soul, rockabilly (!), a nawet jazz (!!) i jeden kawałek po polsku (!!!). Płyta zostanie zmiksowana i zremasteryzowana przez Jona Atkinsona z USA w jego wytwórni Big Tone Records przy użyciu oryginalnego sprzętu z lat 50-tych (!!!!). Big Tone Records to obecnie najlepsza niezależna wytwórnia bluesowa na świecie. Nagrywają u niej tacy mistrzowie bluesa jak Kim Wilson, Darrel Nulisch, Kid Ramos, John Tucker i wielu innych. Znaleźć się w takim gronie to naprawdę wielka sprawa 🙂 Możecie posłuchać tu 1 kawałka, który Jon promocyjnie „obrobił” dla nas po swojemu…, jak dla nas luta! Mamy nadzieję, że całą płyta bardzo Wam się spodoba.

No a teraz najważniejsze – chcielibyśmy Was poprosić o wsparcie takie jak otrzymaliśmy od Was 3 lata temu, gdy nagraliśmy nasz pierwszy album „Blues Not Dead”. Fundusze jakie od Was otrzymamy przeznaczymy na miks i mastering płyty w Big Tone Records, projekt graficzny płyty, wydanie jej w formacie CD w nakładzie 1500 egzemplarzy i pewnie trochę też w formacie analogowym, a także na nagranie teledysku do przynajmniej 1 piosenki.
Z góry dziękujemy Wam za wsparcie, nie tylko to finansowe, ale i duchowe, za wszystkie ciepłe słowa, które słyszymy po koncertach, za to że jesteście z nami od samego początku…Bez Was nie byłoby Blues Junkers!
Poniżej link do projektu w ramach “Polak Potrafi”, przez który można wpłacać fundusze na wydanie naszej nowej płyty:

Polak potrafi PL

KIM JESTEŚMY?
Zespół Blues Junkers istnieje blisko 4 lata. Obecny skład zespołu to:
-Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo.
-Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka
-Maciek Sych – gitara
-Krzysztof Mika – perkusja

NASZE OSIĄGNIĘCIA:
1/ Natalia została uznana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce za rok 2017 przez czytelników kwartalnika “Twój Blues” w ankiecie Blues Top 2017,
2/ Zostaliśmy uznani za Odkrycie Roku w ankiecie Blues Top 2015 organizowanej przez kwartalnik “Twój Blues”,
3/ W tej samej ankiecie Blues Top 2016 zajęliśmy 3 miejsce w kategorii “Zespół Roku”,
4/ kwietniu 2016 roku reprezentowaliśmy Polską na European Blues Challenge we Włoszech,
5/ Nasze koncerty były dwukrotnie transmitowane na żywo w audycji “Bielszy Odcień Bluesa” w Programie 3 PR,

Pomimo, że istniejemy niecałe 4 lata występowaliśmy już, między innymi, na dużej scenie międzynarodowych festiwali bluesowych: Eutin Blues Festival (Niemcy), Blues Aperitif (Czechy), Rawy Blues, Jesieni z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express,Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival i Jimiway Blues Festival.

NASZ PLAN FINANSOWY:
1/ Nagranie płyty CD łącznie z miksem i masteringiem – kwota około 5.000 PLN
2/ Projekt graficzny płyty CD – kwota około 1.000 PLN
3/ Wytłoczenie płyty w ilości 1500 egzemplarzy – kwota około 3.000 PLN
4/ Nagranie teledysku promującego płytę CD – kwota 1000 PLN.

Wszelkie kwoty pozyskane ponad kwotę graniczną (10.000 PLN) zostaną przeznaczone na promocję zespołu, zaprojektowanie i wydrukowanie plakatów, wyprodukowanie dodatkowych egzemplarzy płyty CD oraz VINYLI.

Foto: Robert Wilk

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.