Down The Road Wherever Tour 2019 również w Polsce

Mark Knopfler, jeden z najbardziej uznanych artystów wszech czasów, ogłosił światową trasę koncertową wraz z jego zespołem na 2019 rok. Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w Barcelonie w kwietniu i będzie kontynuowana przez całą Europę, gdzie ostatnim koncertem w tej części trasy będzie show w Weronie. Następnie trasa przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie kontynuowana w sierpniu i wrześniu.

Artysta wystąpi na dwóch koncertach w Polsce:
– pierwszy z nich odbędzie się 10 lipca 2019 roku w TAURON Arena, Kraków
– drugi 11 lipca 2019 roku w ERGO ARENA, Gdańsk/Sopot

Bilety w cenie od 150 zł dostępne będą w ogólnej sprzedaży od poniedziałku, 5 listopada od 10.00 na LiveNation.pl.

Przedsprzedaż Official Community wystartuje w poniedziałek, 29 października o 10.00 i potrwa do poniedziałku, 5 listopada do 9.00.

Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl potrwa od środy, 31 października od 10.00 do poniedziałku, 5 listopada do 9.00.

Mark Knopfler, który 16 listopada wyda swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową, jako integralną część związaną z wydaniem nowego albumu, rozpoczynającego się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory.

Mark mówi: „Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie – podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków – to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.”

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) and Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

Źródło: Live Nation

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.