Demian Band w Gdyni i Poznaniu

Demian Band (Argentyna, Hiszpania) wystąpi na dwóch koncertach w Polsce, w Gdyni i Poznaniu.

14.04 – Blues Club, ul. Portowa 9, Gdynia
15.04 – Cactus Pub, ul. Żeromskiego 17, Trzcianka, Poznań

Demian_Band_tour_2016

Duet składa się z Demiana Domingueza (gitara) oraz Daniela Bianchi (perkusja). W 2014 roku wystąpili na Międzynarodowym Festiwalu Bluesowym Bluesonalia porywając publiczność do zabawy.

Na początku 2012 roku, Demian rezygnuje z grania w kwartetach i triach. Postanawia wraz z Danielem Bianchi udać się do samych korzeni bluesa. Nie tylko tych z południa USA, lecz także tych afrykańskich. Za niepowtarzalne brzmienie zespołu odpowiadają wpływy Bo Diddley’a, bluesa z delty Mississippi oraz surowego, garażowego rocka. Dzięki temu ich występy na żywo, to świetna impreza, gdzie liczy się tylko energia oraz granie płynące z samego serca, na które publiczność jest zawsze otwarta.

Demian Band dzielił scenę z takimi gwiazdami bluesa jak Eric Sardinas czy Bernard Allison, a także poprzedzał koncerty Jimmiego Vaughana, Roya Rogersa oraz Los Lobos. Po wielu latach w trasie i licznych doświadczeniach, lider zespołu, buduje własny, uniklany model wzmacniacza gitarowego – Matamp Demian.

Albumy formacji – “Devil By My Side” i “Tattoo’d Fish” osiągnęły wielki sukces międzynarodowy, dotarły nawet do szczytu list przebojów amerykańskiego bluesa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.