Debiutancki singiel zespołu Yellow Snow “Szkoła latania Ikar”

Utwór “Szkoła latania Ikar” zespołu Yellow Snow 31 sierpnia trafił do stacji radiowych. Utwór promuje debiutancką płytę “Yellow Snow”, która ukaże się 18 września 2020 roku.

Zespół o utworze:
„Szkoła latania IKAR – jak sama nazwa wskazuje – nie może mieć dobrego zakończenia. To nie przypadek, że ten instrumentalny utwór zamyka debiutancką płytę zespołu Yellow Snow. Jest to przyjemny lot po bezchmurnym niebie, które kusi by na chwilkę się zapomnieć i polecieć trochę bliżej słońca. Jak kończy się historia mitycznego bohatera, dobrze wszyscy wiemy:).”

Zespół o sobie:
“W sumie pięciu,czyli Quintet. Trzech jest chudszych, dwóch grubszych. Dwóch chudszych i dwóch grubszych mają długie włosy, a jeden nie ma. No i tyle opisu.”
“Hmm. Dłuższy opis. Jeden z nas jest najwyższy. Inny zaś najniższy, a reszta gdzieś po środku. Wszyscy chodzą w butach. Ktoś kiedyś powiedział, że ten co zamieszał tym, nie ma równo pod kopułą. I to jest jeden z tych w długich włosach i przy kości przy okazji. Żaden nie jest Tomkiem, ani Remkiem, choć byli i tacy.”

Yellow Snow to zespół łamiący wszelkie ramy gatunków muzycznych, a którego najogólniej można określić zespołem rockowym. Obecny skład ukształtował się w 2016 roku za sprawą lidera grupy Kuby Kleinschmidta, który nakreślił wizję i konsekwentnie ją realizuje. Koncerty Yellow Snow to psychodeliczna podróż po gatunkach, takich jak: rock, art rock, rock progresywny, southern rock, blues, funk, country, folk, czy jazz. Całość ujęta w nieco ironiczną i groteskową formę. Z łatwością można też usłyszeć, że zespół inspiruje się twórczością Franka Zappy.

Autorem projektu okładki jest Adam Gbiorczyk.

O zespole npisał również Adam “Brzoza” Brzeziński na swoim portalu “Muzyczna Brzoza” – LINK

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.