Debiutancka płyta i singiel duetu Curly Cale. Premiera singla: 21.11.2022

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „A Light In The Darkness”, promująca debiutancką płytę duetu Curly Cale „Light In The Darkness”, która ukazała się w piątek 18. listopada 2022 roku.

Curly Cale to duet stylistycznie oparty głównie na muzyce lat 60. i 70. – złotej ery jazzu i bluesa. Repertuar obejmuje standardy oraz kompozycje własne w akustycznych aranżacjach.

Zespół o płycie:
„Album polsko-angielskiego duetu Curly Cale to zarówno dobrze znane zagraniczne i polskie klasyki, jak i autorskie piosenki. Inspiruje nas szczególnie muzyka jazzowa i bluesowa lat 60. i 70., z domieszką mocniejszych, rockowych brzmień. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, rozwiązaniom stylistycznym i instrumentarium, „Light In The Darkness” jest nie tylko nostalgicznym powrotem do minionej epoki, ale ożywczym spotkaniem tradycji z progresją.”

Teledysk jest już dostępny w serwisie YouTube:

James Brierley – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Pochodzi z Anglii. Przez wiele lat występował w Wielkiej Brytanii i Europie, śpiewając utwory z kręgu rocka, soulu, popu i jazzu. W 2015r. współtworzył zespół James B. & Friends, z którym pojawił się w programie „Must Be The Music”. Następnie, już jako solowy wykonawca, wziął udział w „The Voice Senior”. Oba występy przyniosły mu spore grono fanów z całej Polski. Gdy szczęśliwym trafem spotkał Macieja Pruchniewicza, zdecydował się na współpracę w bliskich im obu klimatach muzycznych, w ramach duetu wokalno-gitarowego obecnie znanego pod nazwą Curly Cale.

Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

Płytę nagrano w składzie podstawowym:
James Brierley – śpiew, gitara akustyczna
Maciej Pruchniewicz – gitara elektryczna i akustyczna, elektronika, efekty, gitara cigar box

Nagrano w Studio Załuski w Załuskach k/ Warszawy i Hasselhoff Studio w Łodzi
Realizacja dźwięku: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieślak
Miks i mastering: Paweł Cieślak
Produkcja: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieślak
Projekt graficzny płyty: Dorota Jabłońska-Gralak

Video
Reżyseria, scenariusz, produkcja, montaż: Anastasiya Kadnyczańska-Dzido
https://www.instagram.com/lazyei8ht/
Operator kamery, oświetlenie, korekcja kolorów: Patryk Dzido


Kontakt z zespołem:
Maciej Pruchniewicz – tel. +48 603 900 986, studiozaluski@gmail.com
https://www.facebook.com/curlycale

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.