Chatka Blues Festival 2017

8. edycja festiwalu Chatka Blues Festival odbędzie się w dniach 6-7 października 2017 r., w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi w tym zagraniczne gwiazdy: Demian Band (Argentyna/Hiszpania) oraz Monkey Junk (Kanada).

W kultowej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Program 8. edycji CHBF to zestawienie różnych odmian bluesa i jednocześnie połączenie tradycji z nowoczesnością w ramach tego gatunku.

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje doskonale znana bluesowej publiczności grupa Green Grass, działająca na polskiej scenie od 1991 roku. Zespół sięga do najlepszych tradycji bluesa i rock’n’rolla. Następnie specjalny koncert dla lubelskiej publiczności zagra Maciej Lipina, który wykona utwory z repertuaru grupy Dżem. Muzykowi, który był odtwórcą roli Ryśka Riedla w spektaklu „SKAZANY NA BLUESA” towarzyszyć będą muzycy Teatru Śląskiego.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi pierwsza gwiazda zagraniczna, czyli Demian Band. To argentyńsko-hiszpańskie trio gra energetycznego bluesa i rocka. Zespół z pewnością dostarczy wielu doskonałych wrażeń muzycznych i porwie publikę do zabawy.

Drugi dzień CHBF 2017 rozpocznie się od koncertu bluesowej supergrupy – Czarny Pies. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie muzyczne, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy ich koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.
Kolejnym wykonawcą będzie Jan Gałach Band – zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej ale umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku i nie daje się zamknąć w jednym gatunku.
Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kanadyjskiej gwiazdy – Monkey Junk. To bluesowe trio ma na swoim koncie sześć płyt oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w tym statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zespół określa swoją muzykę jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONCERTÓW
6.10.2017 (piątek) g. 20:00 – Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”
Green Grass
Maciej Lipina ( utwory ze spektaklu Skazany na Bluesa)
Demian Band (Argentyna/Hiszpania)

————————————————————————-
7.10.2017 (sobota) g. 20:00 – Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka
Czarny Pies
Jan Gałach Band
Monkey Junk (Kanada)

POPRZEDNIE EDYCJE
Do tej pory, na festiwalowej scenie Chatki Żaka, wystąpiło wielu znakomitych wykonawców z Polski i zagranicy. Wśród nich swój talent zaprezentowali.: Carlos Johnson (USA), Latvian Blues Band (Latvia), Alvon Johnson Band (USA), Wanda Johnson (USA), Earl Thomas (USA), A Contra Blues (Hiszpania), Kasa Chorych, Cotton Wing, Piotr Nalepa Breakout Tour, Boogie Boys, Hoo Doo Band, Schau Pau Acoustic Blues, JJ Band , Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak, Bogdan Szweda & Easy Rider, Highway, Adam Blues Band, Hard Times, Szulerzy, Osły, The River, Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, Łukasz Jemioła Trio, Luber & Szuła, Przytuła i Kruk, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski, Karolina Cygonek, Jędrzej Kubiak, Marek Wojtowicz, Arek Zawiliński.

BILETY
Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 5 sierpnia do 20 września 2017 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.

Bilety można będzie zakupić również stacjonarnie, w kasie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w trakcie festiwalu (6-7 października).

Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2017:
ulgowy jednodniowy – 30 zł w przedsprzedaży online | 40 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
ulgowy dwudniowy (karnet) – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
normalny jednodniowy – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
normalny dwudniowy (karnet) – 60 zł w przedsprzedaży online | 70zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)

LOKALIZACJA:

Od samego początku festiwal organizowany jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” – w kultowej, Sali Widowiskowej, której historia sięga 50 lat. Od dekad „Chatka Żaka” jest miejscem kulturotwórczym, z którym związani byli artyści, dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych Polski i Europy. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa, ważkich wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym. Budynek „Chatki Żaka” kryje w sobie wiele historii – tu wychowały się pokolenia studentów UMCS, na darmowej zupie i w artystycznej atmosferze. Od siedmiu lat jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie na początku października.

Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.