Boo Boo Davis w Polsce i Czechach

Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta zaprasza w drugiej połowie kwietnia na koncerty Boo Boo Davisa.

Boo Boo Davis to jeden z ostatnich “prawdziwych” bluesmanów – takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych.

Urodził się i wychował w miejscowości Drew w stanie Missisipi – w samym sercu Delty, czyli krainy, która pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku stała bawełną. To właśnie podczas pracy na polu wyrobił sobie Boo Boo silny głos będący dzisiaj jego znakiem firmowym, którym rozgrzał do czerwoności niejeden głośnik… a podobno kilka nawet zepsuł! Ponieważ praca na polu wymagała dużej ilości rąk do pracy – również dziecięcych – Boo Boo nie miał okazji chodzić do szkoły, i z tego powodu nigdy nie nauczył się czytać ani pisać.

Muzyka była tradycyjnym zajęciem w rodzinie Boo Boo: jego ojciec, choć żył z bawełny, potrafił grać na kilku instrumentach. W rodzinnym domu Boo Boo częstymi gośćmi byli John Lee Hooker, Elmore James i Robert Pete Williams, z którymi często muzykował jego ojciec. Stała obecność muzyki w domu skłoniła Boo Boo do grania na harmonijce i śpiewania w kościele już w wieku pięciu lat. Jako trzynastolatek grał też na gitarze, a po kolejnych pięciu latach występował z ojcem i starszymi braćmi jako The Lard Can Band. /więcej/

Terminy koncertów:
19.04 – Graffiti, Lublin, Poland
20.04 – Bounty Rock Cafe, Olomouc, Czech Republic
21.04 – Dobro Blues, Dobromierz, Poland
22.04 – Pub Keja, Łódż, Poland
23.04 – /afternoon/ Bluestracje, Sztygarka, Chorzow, Poland
23.04 – /evening/ Gminny Ośrodek Kultury, Suszec, Poland
24.04 – Miejski Dom Kultury, Mikołów, Poland
25.04  – Klub Parnik, Ostrava, Czech Republic

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.