Blues w Leśniczówce 2016

Blues w Leśniczówce, czyli 10 lat z bluesem na Kaszubach.

Tegoroczna impreza, na którą zapraszają Bractwo Bluesowe “Blue Note”, Nadleśnictwo Kartuzy i Burmistrz Kartuz, odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2016 roku.

Co roku, w pierwszym tygodniu lipca na terenie leśnej bazy turystycznej „Lubygość” położonej w leśnictwie Mirachowo, 2,5 km na północny zachód od miejscowości Mirachowo, organizowany jest wspólnie przez Nadleśnictwo Kartuzy oraz Bractwo Bluesowe „Blue Note” festiwal muzyki bluesowej.
W 2016 r. czeka nas jubileuszowa X edycja tego festiwalu. Przez dwa kolejne dni, odbywają się plenerowe koncerty muzyków polskiej i zagranicznej sceny. Miejsce występów zlokalizowane jest w środku malowniczego kompleksu leśnego Lasy Mirachowskie, a otaczające widzów drzewa nadają temu wydarzeniu unikalnego klimatu. Koncerty z roku na rok zyskują coraz większy rozgłos i liczniejszą publiczność. W 2015 roku największą publikę zgromadził angielski zespół Dani Wilde Band.

Muzycznym występom towarzyszy festyn leśny organizowany przez kartuskich leśników. Fani muzyki bluesowej w każdym wieku znajdą coś ciekawego dla siebie pośród bogatej oferty edukacyjnej przygotowanej na stoiskach i ekspozycjach. Często do zmierzchu tonom bluesowej muzyki towarzyszą rozmowy fanów z leśnikami o i ich pracy, jak i lasach w których oni pracują. /Nadleśnictwo Kartuzy/

PROGRAM:

blues_w_lesniczowce_2016_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.