Blues Ino Festiwal 2017

W sobotę, 19 sierpnia, na miłośników bluesa i jego okolic czeka uczta na najwyższym poziomie. W muszli koncertowej w Solankach (Inowrocław) odbędzie się V edycja BLUES INO FESTIWAL. Wystąpią trzy czołowe zespoły prezentujące różne odcienie tego stylu muzycznego: ACUSTIC, JERRY’S FINGERS oraz SZULERZY. Początek imprezy o godzinie 18:00, wstęp wolny. Zapraszamy!

Dzień wcześniej, w piątek, muzyka rozbrzmiewać będzie w… autobusie linii numer 27! O godzinie 15:00 specjalny blues-bus MPK (kursujący na trasie od ul. Krzywoustego) wypełni się dźwiękami duetu DOKTOR BLUES, czyli gitarzysty i wokalisty Jacka Herzberga oraz grającego na cajonie Jarosława Koźbiała.

Fanpage festiwalu na fb: https://www.facebook.com/bluesinofest
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/103175937006720/

O zespołach:

ACUSTIC – trio powstało w 2007 roku na Śląsku. W ich kompozycjach można usłyszeć bluesa, rocka, a nawet reggae. Piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny wokal, nietuzinkowe brzmienie harmonijki oraz wysublimowane dźwięki solówek to jest to, co zespół oferuje poszukiwaczom muzycznych doznań.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=hsVk89snCOw

JERRY’S FINGERS – istnieją od 2011 roku, a inspirują się bluesem głównie w odmianach west coast i jump oraz boogie woogie. Podczas żywiołowych koncertów można usłyszeć własne kompozycje, jak i interpretacje klasyków gatunku. Sześcioosobowy skład, a w nim: wyrazisty wokalista grający na tarze, stylowa gitara, unikatowe dwugłosy saksofonu i harmonijki ustnej, a także dynamiczna (kontrabas!) sekcja rytmiczna.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=VuEFiaY1VDo

SZULERZY – na scenie od 2001 roku. Energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. W tym roku zaprezentują kilka nowych kompozycji przygotowywanych z myślą o kolejnej płycie.
link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=tYb7m039rjs

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.