Blue Sounds – Karuna

Andrzej Jerzyk powiedział: Niewiele jest krążków, których słucha się z zapartym tchem od minuty pierwszej, do sekundy ostatniej, a zdecydowanie ten album do takich należy!!! (…) Polecam z serca całego!!!

Jutro oficjalna premiera płyty “Karuna” zespołu Blue Sounds. Można ją kupić w EMPiK-u (cena 39,49).

Zespół Blue Sounds znany jest przede wszystkim polskiej publiczności bluesowej, chociaż można powiedzieć, iż obecnie bardzo odbiega od klasycznego bluesa, do którego wnosi własne upodobania i fascynacje.

Każdy z muzyków to indywidualność dzięki czemu utwory zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu. Natomiast podczas koncertów możemy poczuć ciepły i zarazem pełen energii klimat. Prawdziwą muzą Blue Sounds jest wokalistka Joanna Karkoszka, która jak nikt inny potrafi przekazać osobiste treści tzw. naturalnym dla bluesa głosem.

Materiały na nowej płycie KARUNA są w pełni autorskie, teksty (w języku polskim) traktują o kondycji człowieka współczesnego – człowieka uwikłanego w zło, człowieka słabego, zagubionego, a co za tym idzie, bardzo nieszczęśliwego. Mówi również o człowieku, który przygląda się zewsząd napierającemu złu i nie może się z tym pogodzić.

Autorka (Joanna Karkoszka) prowadzi rozważania, które doprowadzają ją do wniosku, iż jedyną ucieczką od całkowitego zepsucia i powrotem do samego siebie jest miłość, której towarzyszy współczucie. Aby miłość ta była doskonała, nie może jej towarzyszyć bierne współczucie, ale takie, za którym idą czyny.

Stąd tytuł płyty „Karuna”( buddyjska koncepcja miłości: pojęcie również jest tłumaczone jako „serdeczne współczucie“)
By koncepcja została wprowadzona w życie, zespół zobligował się część dochodu ze sprzedaży płyt, przeznaczyć na cel charytatywny. /źródło: EMPiK/

Utwory:
Blue_Sounds_vid1. Intro
2. a-moll
3. Już nie ma nas
4. Czy ty też?
5. Konająca dusza
6. Knajpa, blues i ja
7. Kiedy niebo płacze
8. Możesz być kim chcesz
9. Ta rana zagoi się
10. Spokój z rumiankami w tle
11. Bez truskawek
12. Ocalony
13. Outro

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.