Blindside Blues Band i Dudley Taft w Polsce

Legendarna amerykańska grupa blues-rockowa Blindside Blues Band oraz wschodząca gwiazda Dudley Taft, wystąpią we wrześniu na pięciu koncertach w Polsce.

Greetings to Poland for the Satyr Blues Festival!

Blindside Blues Band – założony i nieprzerwanie prowadzony od 1993 roku przez gitarzystę i wokalistę Mike’a Onesko, bez wątpienia zalicza się do ścisłego grona najciekawszych wykonawców amerykańskiej sceny blues-rockowej. Zespół został założony dzięki inicjatywie nie tylko Mike’a Onesko, ale także Mike’a Varney’a (właściciela Shrapnel Records), najbardziej znanego łowcy gitarowych talentów w USA.
Już od pierwszych wspólnych prób, koncertów i debiutu płytowego dla Shrapnel Rec, było wiadomo, iż mamy do czynienia z bezkompromisowym połączeniem bluesowej-rockowej stylistyki z hard rockowym zacięciem, o soczystym i gęstym gitarowym brzmieniu. Nic dziwnego, wszak wszyscy wybrani do debiutanckiego składu muzycy legitymowali się już wieloletnim stażem i co najważniejsze, wielopłytowym dorobkiem na rockowej scenie USA.
Oprócz doskonałego duetu gitarowego Onesko-Johnson (Scott Johnson i Jay Jesse Johnson), grupa zawsze miała szczególnie szczęście do wyśmienitych perkusistów, zaczynając od (także śpiewającego z Judas Priest, Michael Schenker Group i RacerX) Jeffa Martina po Aysnely Dunbar (ex Zappa) i Emery CEO.
Blindside_Blues_Band_Poland_2014Przeszło 20-letnia działalność Blindside Blues Band zaowocowała 12 albumami (dla Shrapnel Records i Groovyard Rec.), nie licząc licznych wydawnictw specjalnych i projektów z udziałem Mike’a Onesko, jak choćby legendarny ,,Tribute to Hendrix vol.1 i 2’’ (wyd. Comet Rec) z udziałem plejady topowych gitarzystów jak: Larry Corryel, Steve Lukateher czy Robben Ford, czy udane projekty Onesko/Bogert/Ceo i autorski Guitar Army.
Według krytyków muzycznych, zespół przez ponad 20 lat reprezentował nieprzerwanie wysoki poziom wykonawczy, a wszystkie płyty charakteryzują się wysoką jakością artystyczną.

Tegoroczna trasa koncertowa Blindside Blues Band, jest pierwszą wizytą w naszym kraju dla zespołu jak i dla każdego z muzyków z osobna. Atrakcyjności dodaje fakt, iż obecny skład zespołu jest w pełni oryginalny, będąc jednocześnie połączeniem muzyków z wczesnego okresu działalności z najnowszym nabytkiem w postaci wyśmienitego drugiego gitarzysty Jay Jesse Johnsona. Muzyk ten legitymuję się własnym dorobkiem płytowym już określanym jako kultowy nie tylko wśród fanów, ale także krytyki muzycznej.

Według zapewnień lidera zespołu, Mike’a Onesko czeka nas blisko 2-godzinną ucztę, z tym co w repertuarze Blindside Blues Band na przestrzeni lat było można uznać za najlepsze, w dodatku okraszone o kilka utworów z najnowszej płyty zatytułowanej ,,Generator’’.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pozwolić się ponieść muzyce i przede wszystkim energii Blindside Blues Band z charyzmatycznym Mik’em Onesko, uczestnicząc w koncercie, który w pełni usatysfakcjonuje każdego miłośnika klasycznego rocka jak i bluesa.
Agencja Koncertowa Ranus

KONCERTY:
12.09 – Kielce, Wojewódzki Dom Kultury, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
13.09 – Tarnobrzeg , Tarnobrzeski Dom Kultury, ul. Słowackiego 2
14.09 – Otwock, Blues Bazar, tereny targowe przy ul. Batorego
16.09 – Poznań, Blue Note, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek)
17.09 – Czechowice-Dziedzice, Klub Chacharnia, ul. Legionów 83 (C.H. Stara Kablownia)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.