Bies Czad Blues 2022

Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne BIES CZAD BLUES 2022, to już przeszłość. Odbyły się w dniach 4-6 sierpnia. Wszystkie koncerty i wieczorno-nocne jam session odbyły się na teranie Siedliska Brzeziniak i Karczmy Brzeziniak w miejscowości Przysłup k/Cisnej.

Serce nam się raduje, jak słyszymy, że ta edycja była jedną z najlepszych w siedemnastoletniej historii imprezy. Dostaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii od uczestników, jak i zaproszonych muzyków. Oto kilka komentarzy z Facebooka znalezionych na profilu Bies Czad Bluesa:

J.J. Band:
J.J. Band dziękuje za zaproszenie w Bieszczady. Bies Czad Blues, to wyjątkowy festiwal pod wieloma względami. Gorąco polecamy wszystkim artystom – poczujecie się przyjęci z sercem i zaopiekowani. Świetne nagłośnienie, pięknie umiejscowiona scena, sklepik z muzycznymi gadżetami, gdzie można wystawić swoje płyty itp. Ale przede wszystkim klimat i dobre serca ludzi, którzy organizują ten festiwal i na niego przyjeżdżają. Tu docenia się muzyków i muzykę. Polecamy i jeszcze raz dziękujemy!

Dark Leaves:
Nasz występ na festiwalu Bies Czad Blues był niezapomnianym przeżyciem! Dziękujemy raz jeszcze organizatorom festiwalu za zaproszenie nas na to święto bluesa. Wielkie dzięki Andrzej Jerzyk za magiczną zapowiedź koncertu. Wspaniała publiczność! Było mega! Ela Łękowska, Zby Mal, Marek “Pegaz” Kobus, THANKS!

Kulisz 4 Rock & Roll:
Dziękujemy Bies Czad Blues za super spędzony czas. Jakby tadam miało wygląd, to byłby Wasz festiwal 🙂

Marek McCarron Motyka:
Dziękuję wspaniałej publiczności na Bies Czad Bluesie, podziękowania Sylwia Sosnowska, piękne zdjęcia i Jacek Raciborski i Tomasz Bienek, za piękne dźwięki, a Organizatorom za zaproszenie, a w szczególności Grzegorzowi Dąbrowskiemu 100 lat, wszystko przez Ciebie, piękne ukłony Glusiu, pozdrawiam serdecznie i buziaki i uściski wszystkim napotkanym osobom było cudnie, najlepsza atmosfera ze wszystkich festiwali, w których do tej pory uczestniczyłem.

Maciej Lipina:
Bies Czad Blues to kultowe spotkania muzyczne, doskonale zorganizowane, w samym sercu Bieszczad, we wspaniałym Siedlisko Brzeziniak, z którego najchętniej byśmy nie wyjeżdżali. Niesamowita atmosfera i wspaniali muzycy, których mogliśmy posłuchać podczas wszystkich jam sessions i koncertów festiwalowych zapisały się w naszej pamięci na zawsze. Bies Czad Blues, to magiczna świątynia muzyki!
Dzięki za zaproszenie. Cudownie było dla Was grać.

Tomek Jóźwiak:
Tak siedzę w domku, w Szczecinie i jak wspominam ostatni tydzień to aż się ciepło na sercu i umyśle robi.
Bies Czad Blues, to piękna impreza w pięknym miejscu, ale przede wszystkim, to cudowni ludzi ją organizujący, muzycy tam występujący oraz publiczność festiwalowa.
Był to dla mnie zaszczyt uczestniczyć, po raz kolejny, w tym epickim wydarzeniu.
Do zobaczenia za rok, a wszystkim którzy kochają muzykę, wyśmienitą kuchnie, dobre napitki, atmosferę, jak za czasów flower power i cudownych ludzi, polecam zarówno sam festiwal, jak i piękne miejsce w którym jest organizowany, czyli Siedlisko Brzeziniak.
PS:
Nie dam rady podziękować tu wszystkim, za ten niezapomniany czas, tym bardziej, że boję się kogoś pominąć. Zatem, gratulacje dla wszystkich którzy tam byli, którzy dopilnowali żeby wszystko działało, jak należy oraz tym którzy nie mogli tam być, ale wsparli to kosmiczne wydarzenie!!! Do zobaczenia za rok!!!

W roku 2022 gościliśmy na dużej scenie:
Yellow Snow
Kulisz 4 Rock & Roll
J.J. Band
Dark Leaves
Marek McCarron Motyka
Maciej Lipina & Ścigani

Mała scena: Chango, Adam Kulisz i Marek Idzik, Bieszczadzka Grupa Bluesowa (w składzie Roman Ziobro, Arek Zawiliński, Marek Pegaz Kobus, Max Ziobro), Jan Gałach, Karolina Cygonek, Joanna i Przemek Kaniewscy, Mariusz Maniek Wilk, Andrzej Rojek, Krzysiu Mika…

Mnóstwo zdjęć z tej edycji możecie zobaczyć na stronie “Foto“.

Prowadzenie imprezy: Andrzej Jerzyk /Okolice Bluesa/

Autor zdjęcia tytułowego: Piotr Holowczak ; autor plakatu: Zby Mal

Bies Czad Blues 2022 wsparli: Leżajsk, Gmina Cisna, Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic, Siedlisko Brzeziniak, Karczma Brzeziniak, Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Kam-Bud, Mag-Bud2, MasterBiuro, Bogdanka, FHU Krzysztof Borgosz, Katofonia, Stobno Records, Agart, Bieg Rzeźnika, Pegazowa Wola i przyjaciele, Szyld, Krywula Cisna, Oberża Biesisko, Oberża pod Kudłatym Aniołem, Żółty Domek, BiesCuda, Vik Peg, Szczypta Smaku, Maciejówka, Galeria Kreatywna, Bieszczad.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.