Kulisz 4 Rock & Roll – Bies Czad Blues 2022

Kolejnym zespołem, który zobaczycie w tym roku na bieszczadzkiej scenie będzie Kulisz 4 Rock & Roll. Alternatywny zespół blues-rockowy powstały w 2022 roku z inicjatywy Marka Idzika i Adama Kulisza z potrzeby chwili. Mówią o sobie: szybcy i głośni.

Adam Kulisz napisał:

“Jak wiecie lubię tria. Miałem ich parę przez te lata grania. Postanowiłem się nie ograniczać i od dzisiaj mam już 3 kapele
Oto przed Wami Kulisz 4 Rock & Roll.

Skład zespołu:

Jesteśmy, jak bohaterzy tego filmu szybcy i głośni (czy jakoś tak). Moje pozostałe dwa zespoły Kulisz Trio i Qla również są przygotowane do sezonu koncertowego. Natomiast nie wiem czy sezon o tym wie. Jeśli go gdzieś spotkacie możecie mu nadmienić. Będziemy zobowiązani.”

Adam Kulisz – wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, autor, kompozytor. Obecny na polskiej scenie blues-rockowej od ponad 35 lat. Sześciokrotnie wybierany najlepszym polskim wokalistą bluesowym (2006, 2007, 2009, 2011, 2014, 2016). W swoim dorobku ma 9 płyt długogrających, na których zawarł ponad 100 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady). Zorganizował koncert gromadzący największe gwiazdy polskiego bluesa „Polish Blues Session”, który został wydany na płycie.

Wraz ze swymi projektami występował wielokrotnie na największych polskich festiwalach bluesowych m.in. Rawa Blues Festival, Ku Przestrodze, Jimiway, Jesień z Bluesem, Bluestracje, Olszyńskie Noce Bluesowe, Lauba Pełno Bluesa, Toruń Blues Meeting i wielu innych. 31 października 2009, w niemieckim miasteczku Eutin, wspólnie z Michałem Kielakiem reprezentował Polskę na kolejnej edycji Baltic Blues Challenge, w której nagrodą była kwalifikacja do International Blues Challenge 2010 w Memphis (USA). Grał również na festiwalach w Irlandii, Słowacji, Czechach, Włoszech. Ma za sobą tysiące zagranych koncertów klubowych i plenerowych. Muzyka Kulisza gościła na antenie polskiego radia i TV m.in. w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich. Emocjonalnie związany ze Śląskiem i rodzinnym Kobiórem.

Podstawową formacją, z którą występuję od 2007 roku jest Adam Kulisz/Trio. Od 2021 lideruje również dwóm nowym projektom: QLA i Kulisz 4 Rock & Roll. Od roku 2013 współpracuje z Śląską Grupą Bluesową. Organizator niecyklicznego wydarzenia – Kobiór Blues Fest Sikora (2006, 2008, 2011, 2016).

Kuba Jantos – perkusista oraz perkusjonalista, grał (gra) w wielu zespołach śląskich reprezentujących szeroko rozumiane bluesowe granie, m.in. „Jan Gałach Band”, „Kaniewska & Reczyńska”, „Silesian Hammond Group”, „Sinful Betty’s Band”, „Rubens Band”…
Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, do zespołu „Kulisz 4 Rock&Roll” został zaproszony przez Marka Idzika. Fan dobrej muzyki, jedzenia oraz podróży.

Marek Idzik – Projekty muzyczne: Mr Man, Korek, Mama’s Shoes, Siódma w Nocy, The Freax, Jan Gałach Band.
W tych formacjach koncertował na największych festiwalach w kraju i za granicą. Między innymi: Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe , festiwal „Jesień z Bluesem” w Białymstoku, Jimiway Blues Festiwal i Blues Colour’s w Ostrowie Wielkopolskim, Blues Jamboree Festival w Nowych Zamkach (Słowacja), Front Porch Blues w Chorzowie, Rybnik Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Las, Woda, Bluesw Sławie i wiele, wiele innych. Wraz z zespołem występował między innymi jako support przed koncertem Budgie w katowickim Mega Clubie i kilkakrotnie przed zespołem Dżem.

Z zespołem Korek wypromował piosenkę „Bal u Pana Boga”, obecną w wielu rozgłośniach radiowych i na wielu listach przebojów. Z zespołem Siódma w Nocy wygrywali większość festiwali bluesowych w kraju, między innymi wcześniej wspomniane: Rawa Blues Festival, czy Olsztyńskie Noce Bluesowe, a kawałek „Kiedy blues mnie opuści” gościł na Liście Przebojów Trójki.
Jako muzyk kilku formacji był gościem wielu audycji radiowych, między innymi w Programie III Polskiego Radia u Piotra Barona i Piotra Kaczkowskiego.
Od 2011r na stałe w Jan Galach Band.

Zagrał na takich wydawnictwach jak:
-„Radio dla Dorosłych” Radio Centrum Kalisz (Korek)
-„Minimax.pl 4” Piotra Kaczkowskiego (Korek),
-„Minimax.pl 5” Piotra Kaczkowskiego (Siódma w Nocy),
-„Antologia Polskiego Bluesa I” (Siódma w Nocy), ”
-„Antologia Polskiego Bluesa II” (Siódma w Nocy),
-„Siódma w Nocy” (Siódma w Nocy) – oficjalna autorska płyta wydana przez firmę 4EverMusic.
-„Jan Gałach&Friends
-”Jan Gałach Band” – pierwsza autorska płyta zespołu

Aleksander Korecki, znany też jako Alek Korecki  saksofonista jazzowy i rozrywkowy, grający na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, barytonowym i klarnecie basowym. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i ZAiKS.

W 1979 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie fletu. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: Stypendium Komedy (1981), III nagrody na Festiwalu Jazz nad Odrą (1981) i nagrody za kompozycję jazzową – Pomorska Jesień Jazzowa (1983). Jest także współautorem i wykonawcą muzyki do Lykantropii (1981) Piotra Dumały.

Alek Korecki współtworzył nurt młodego polskiego jazzu lat 80. Był członkiem takich legendarnych formacji jazzowych, jak: Sesja 80 Acoustic Action, Free Cooperation, Young Power, Pick Up Formation, czy Tie Break, gdzie objawił się jako propagator muzycznej wolności, niezależności i improwizacji. Wielokrotnie grywał też z Włodzimierzem Kiniorskim. Więcej: Wikipedia

Najbliższe koncerty 2022:
10.05. – Kulisz ze Śląską Grupą Bluesową – Nagroda Kyks 2022 – MDK Koszutka
28.05. – Kulisz + Kielak – Dyktando Śląskie – Rybnik – zabytkowy szyb Ignacy
02.06. – Kulisz Trio + Kielak – Śląskie Brzmienie – Chorzów Leśniczówka
18.06. – Kulisz 4 Rock & Roll – AMC Tychy
22-24.07. – Lauba Pełno Bluesa
05.08. – Kulisz 4 Rock & Roll – Bies Czad Blues – Przysłup
27.08. – Kulisz Trio – zarezerwowane

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.