Yellow Snow – Bies Czad Blues 2022

Kolejny zespół na dużej scenie Bies Czad Bluesa 2022, to Yellow Snow.

Yellow Snow to zespół stale wykraczający, jak i łamiący wszelkie gatunkowe ramy muzyczne, a którego najogólniej można określić zespołem rockowym, co samo w sobie może być potraktowane przez słuchacza jedynie, jako swego rodzaju drogowskaz.

Zespół Yellow Snow jest z Leszna i istnieje od 2012 roku. Na początku istnienia skład był zupełnie inny. Obecny ukształtował się w 2016 roku za sprawą lidera grupy Kuby Kleinschmidta, który nakreślił wizję i całokształt Yellow Snow i konsekwentnie ją realizuje.

Yellow Snow tworzą:

 • Kuba Kleinschmidt – śpiew, gitara
 • Piotr Kleinschmidt – śpiew, gitara
 • Jędrzej Dobaczewski – klawisze
 • Andrzej Wasilewski – bas
 • Maciej Trawka – perkusja

Kontakt: Jakub Kleinschmidt, e-mail: mlody.mickiewicz@gmail.com, tel: +48 661 858 678.

Koncerty Yellow Snow, to rozmazana w niebanalnej psychodelii podróż po gatunkach takich jak rock, southern rock, blues, funk, country, folk, jazz, a całość ujęta w nieco ironicznej i groteskowej formie w podejściu do tematu szufladkowania w muzyce.

W lutym 2018 roku zespół został zaproszony do supportowania Kazika & Kwartetu PRO FORMA w warszawskiej Stodole, a w maju 2018 zagrał koncert w ramach festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu. Dwukrotnie, bo w 2017 i 2018 roku zespół został doceniony na Ogólnopolskich Dniach Artystycznych z Girarą w Mosinie, gdzie Kuba, jak i Piotr zdobyli nagrodę Złotej Pępowiny w kategorii bracia.

Zespół o sobie:
“W sumie pięciu, czyli Quintet. Trzech jest chudszych, dwóch grubszych. Dwóch chudszych i dwóch grubszych mają długie włosy, a jeden nie ma. No i tyle opisu.”
“Hmm. Dłuższy opis. Jeden z nas jest najwyższy. Inny zaś najniższy, a reszta gdzieś po środku. Wszyscy chodzą w butach. Ktoś kiedyś powiedział, że ten co zamieszał tym, nie ma równo pod kopułą. I to jest jeden z tych w długich włosach i przy kości przy okazji. Żaden nie jest Tomkiem, ani Remkiem, choć byli i tacy.”

Debiutancka płyta zespołu pod tytułem “Yellow Snow” – KUP: Empik ; Bonito ; DVDmax

Lista utworów:

 1. Workin Hours (Al Bundy Suite)
 2. Al Bundy
 3. Aluzje
 4. Hello Yellow
 5. Jeffrey
 6. The Funkiest
 7. Trey
 8. Potrey
 9. Eat That Snow
 10. Before Love
 11. Love
 12. Szczał w kolano
 13. I Go Away
 14. Mazaldas
 15. Szkoła latania “Ikar”

Parę cytatów:
“Parę tygodni temu miałem przyjemność poznać Wasz zespół, biorąc udział w pracach jury konkursu w Mosinie. Krótki koncert bardzo mi się podobał z kilku powodów. Zauważyłem nawiązanie (świadome lub nie) do muzyki tworzonej przez zespoły amerykańskie tzw. southern rocka” – Ryszard Gloger (Radio Poznań, audycja Luz Blues)

“Kurcze! Nikt tak nie gra u nas… Czas się z tym materiałem Pokazywać !!! (…) Wiesz, że uwielbiam takie granie! To nie kokieteria, dla mnie bomba” – Andrzej Jerzyk (Radio Kalisz, audycja Okolice Bluesa).

Yellow Snow, najlepszy koncert tegorocznego Las, Woda & Blues” – Adam Brzeziński (Brzoza Muzyczna – blog muzyczny).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.