Bielszy Odcień Bluesa LIVE z Augustowa

Kolejny koncert z cyklu „Bielszy Odcień Bluesa LIVE” towarzyszący kultowej audycji w Trójce (Program III Polskiego Radia) prowadzonej od ponad 40 lat przez Jana Chojnackiego, tym razem odbędzie się w Augustowie

Formuła wydarzenia muzycznego, które odbędzie się 31 stycznia 2019 r i wystartuje około godziny 20.00 będzie inna niż dotychczasowych zimowych koncertów w Kaktusiku. Dotychczas na koncercie występowali muzycy, których nie widzieliśmy na festiwalu. Teraz będzie na odwrót, koncert zachowa swój półakustyczny charakter z niewielkim doładowaniem elektrycznym, ale będzie prawdziwą zapowiedzią wydarzeń lipcowych. Wszyscy wykonawcy koncertu w Kaktusiku wraz z zespołami, które reprezentują zagrają w lipcu na Blues Maratonie.

Wydarzenie rozpocznie solowy występ Bartka Sosnowskiego. Jest to nowa gwiazda na polskiej scenie off-owej. Dlaczego występuje na imprezie związanej w Blues Maratonem? Odpowiedz jest prosta, zanim został gwiazdą był bluesmanem. Jeszcze kilka lat temu wraz z warszawskim zespołem Blueszcz Blues Band grał „Little wing” i Mayallowski „Walkin on Sunset”, a obecnie w dniu 25 stycznia 2019 występuje w radiowej trójce na koncercie Offensywa De Luxe, który stanowi podsumowanie muzycznego roku 2018. Sam skład uczestników koncertu pokazuje gdzie jest miejsce naszego gościa na muzycznej scenie. Obok Sosnowskiego w koncercie wezmą udział Mela Koteluk, Riverside, Organek oraz Smolik i Kev Fox. Sześć dni później artysta melduje się u augustowskim Kaktusiku. My załatwiliśmy jego koncert już we wrześniu 2018r. Sosnowski zagra swój materiał z płyty „ The Hand Luggage studio”.

Na lipcowym festiwalu zagra dwa razy. Pierwszy raz swój repertuar wspomagany przez wybranych przez siebie muzyków , a drugi raz jako jeden z trzech motorów finałowego koncertu festiwalu „British Invasion”. Niektórzy z moich muzycznych konsultantów twierdzą, że to Sosnowski będzie największą gwiazda festiwalu.

Druga część wydarzenia stanowi występ bandu zebranego przez Andrzeja Stagraczyńskiego, któremu nadano nazwę Stagracz Blues Band. Swój udział w tym prawdopodobnie jednorazowym muzycznym zdarzeniu potwierdzili Joanna Kaniewska reprezentantka zespołu „Around the Blues”, Jacek Jaguś znakomity gitarzysta szef JJ Band, Jan Gałach, który zrezygnuje ze skrzypiec na rzecz cajonu, wydelegowany przez zespół Chaszcze. Zespół Harmonijkowy Atak, który będzie występować ostatniego dnia festiwalu reprezentuje lider zespołu Andrzej Stagraczyński i jedno z harmonijkowych żądeł tej super grupy, Tomek Kamiński.

Program:
20.00 Sosnowski solo
22.05 Stagracz Blues Band

Wstęp wolny – zapraszamy do rezerwacji miejsc
pod numerem 606 832 405
Augustów, Regionalne Centrum Rekreacji „Kaktusik”, ul. 29 Listopada 2

Prowadzenie: nieprawdopodobny i niesamowity Jan Chojnacki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.