Arthur Adams Band na Warsaw Blues Night

22 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w  klubie Hybrydy (Warszawa, ul.Złota 7/9) na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legenda west coast bluesa Arthur Adams z zespołem oraz Ida Zalewska z projektem “As Sung By Billie Holliday”.

Koncert ten będzie 51. wydarzeniem z cyklu Warsaw Blues Night, a zarazem pierwszym w ramach świętowania 10-lecia jedynego tego typu przedsięwzięcia w Polsce.

jazzpress_logoW ostatnim numerze gazety internetowej JazzPress Piotr Łukasiewicz zamieścił artykuł pod tytułem “Arthur Adama – Żywa legenda West Coast Bluesa”.
“Muzyczni eksperci zachwycają się jego wyjątkowym wokalem, wyrafinowanym stylem gry na gitarze oraz wyjątkowo ekspresyjnym zachowaniem na scenie. Porównują go słusznie do B.B.Kinga, Bobby’ego Blue Blanda i Roberta Cray’a, ale twórczość Adamsa, to czystej wody oryginał oparty na: niesamowitym soul-bluesowym wokalu,  rewelacyjnych,  miękkich  riffach  oraz  na wyjątkowej ekspresji scenicznej.”
/więcej w kwietniowym numerze JazzPress – do pobrania TU/

Arthur Adams wystąpi ze swoim pełnym zespołem koncertowym w składzie: Jean Pierre Duarte (gitara), Ludovic Bintet (pianino), Marc Despeignes (bas) i Pascal Delmas (perkusja).

W Hybrydach zaprezentuje się również Ida Zalewska, znana już publiczności Warsaw Blues Night z wokalnych dokonań z trio Terraplane.
Po kilkuletniej przerwie powraca z płytą As Sung By Billie Holiday firmowaną swoim nazwiskiem. Sam pomysł nagrania utworów Lady Day to wielkie wyzwanie, któremu Ida bez cienia wątpliwości podołała, o czym będziemy mogli przekonać się w Hybrydach. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze piosenki z repertuaru Lady Day: charakterystyczne bluesy, nostalgiczne i pełne tęsknoty ballady, z których słynęła Billie Holiday, jak również utwory, które pokazują Lady swingującą i pełną humoru.Obok Idy Zalewskiej na scenie pojawi się ekipa znakomitych muzyków jazzowych: Arek Skolik (perkusja), Kuba Płuzek (pianino), Max Mucha (kontrabas).

Bilety: w przedsprzedaży 50 zł, w dniu koncertu 60 zł, studenci i uczniowie 40 zł
punkty sprzedaży biletów:
– biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
– biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
– www.eventim.pl
– sieć salonów Empik
– sklepy Saturn i Mediamarkt
– punkty sprzedaży współpracujące z eventim.pl (lista punktów)
– bileteria Palladium, Warszawa, ul. Złota 7/9

Ilość biletów w przedsprzedaży ograniczona.

Foto: www.arthuradamsband.com

51wbnBANNERadams4

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.