34. Zaduszki Bluesowe w Białymstoku

Białostocki Ośrodek Kultury (ul. Legionowa 5) zaprasza 5 listopada 2016 r. (godz. 19:00) na Zaduszki Bluesowe.

Zaduszki Bluesowe zorganizowano tu po raz pierwszy w listopadzie 1983 roku. Poświęcono je pamięci pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce (białostockiej Jesieni z Bluesem), ówczesnemu liderowi Kasy Chorych – Ryszardowi “Skibie” Skibińskiemu. Żegnali go wszyscy wielcy muzycy bluesa. Od tego czasu impreza odbywa się cyklicznie i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Przy okazji Zaduszek mieliśmy okazję gościć w Białymstoku największe sławy świata bluesowego z Polski i z zagranicy.

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Podczas tegorocznych Zaduszek wystąpią:

KSW4 Blues
Formacja z Bytomia, która wykonuje autorskie kompozycje, oparte na tradycyjnych bluesowych wartościach wprost z krainy delty Missisipi, gdzie powietrze pełne jest bluesa. Utwory są dobrze odbierane przez publiczność, która licznie przychodzi na koncerty – KSW4 Blues na ostatnim festiwalu Las Woda & Blues zdobył nagrodę publiczności! W kwietniu tego roku grupa wydała swój pierwszy album „Kundel”, o którym Maciej R. Hoffmann napisał na forum Okolice Bluesa recenzję: Chcecie się wyciszyć, chcecie pomyśleć, chcecie odpocząć od nerwowego tętna otaczającego nas świata? To posłuchajcie. Zwłaszcza, że kompozycje są ciekawe, słowa niebanalne, a i wykonanie przednie. O dziwo: sam się przekonałem, że ta płyta może być doskonałą „muzyką drogi” – choć jest diametralnie inna niż „samochodowe” kompozycje firmowane np. nazwiskiem Chris Rea….

Skład zespołu:
Chiro vel Kundel – wokal, gitara
Tomasz „Sro(c)kers” Sroka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Wydro – harmonijka ustna
Piotr „El Clásico” Kucharz – kontrabas

https://www.facebook.com/ksw4blues/

Eliana Cargnelutti

Młoda włoska blues rockowa gitarzystka i piosenkarka. Jej muzyka to blues rock z odrobiną tego co pomiędzy, czyli: elektrycznego funka, pop rocka, jazzu instrumentalnego, surowego rocka i klasycznego bluesa. Wszystko to połączone jej umiejętnościami instrumentalnymi jako gitarzystki. Na ostatniej płycie Eliany znajdziemy wielu znamienitych gości, tak jak m.in: Scott Henderson, Enrico Crivellaro, Jimi Barbiani, Fabio Drusin, Gianni Massarutto i Flavia Quass.

Skład zespołu:
Eliana Cargnelutti – wokal, gitara
Loris De Checchi – KeyB Organ, wokal
Simone Serafini – bass, wokal
Carmine Bloisi – perkusja

http://www.elianacargnelutti.com
http://www.facebook.com/MissElianaCargnelutti

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.