Robert Cichy – Bies Czad Blues 2020

Kolejny wykonawca piątkowego (7.08.2020) wieczoru Bies Czad Blues 2020, to Robert Cichy.

Robert Cichy – wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku otrzymał Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę “Smack”  – w kategorii “najlepszy album roku country/blues”, co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. 26 czerwca br. nakładem Agory odbyła się premiera drugiego albumu Roberta Cichego “Dirty sun“, którą zapowiada singiel “Piach i wiatr” oraz “Seize the day”. Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Na albumie znalazło się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Ponadto, pojawią się aż cztery kolaboracje – gośćmi na płycie są bowiem: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.
“(…) Cichy testuje „afiliacyjne” możliwości bluesa, tudzież pogranicza country i folku, no i wychodzi mu, że z tymi filarami muzycznej Ameryki nie kłóci się nic, co z nich wyrasta, o czym wie każdy fan rocka, a nawet rapu.” – recenzja najnowszej płyty w Tygodniku Polityka.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Cichy został również doceniony przez publiczność – zdobył blisko 10 tys. głosów w prestiżowym konkursie Radiowej Trójki i otrzymał teledysk oraz udział w trasie Męskiego Grania. Zagrał kilkanaście Festiwali, w tym Pol’and’Rock (Woodstock), Blusowo Festival, Off Camera, Songwriter Łódź czy wspomniane już Męskie Granie. Otwierał koncerty Organka, projektu Mazolewski/Porter, był gościem Offensywy Radiowej Trójki, gdzie grał na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej. 

Jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Smolikiem. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

Robert Cichy:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/r.cichy/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/cichymusic/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.