Cheap Tobacco – Bies Czad Blues 2020

Piątkowy wieczór (7.08.2020) na dużej scenie zakończy zespół Cheap Tobacco. A później jam session do białego rana…

Cheap Tobacco – nominowani do nagrody Fryderyk 2019 (album Szum). Zespół został zaproszony na CANADIAN MUSIC WEEK 2019 (największe wydarzenie muzyczne w Kanadzie!), zagra także na SZIGET Festival 2019 (Węgry ponad 600 tyś publiczności). Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii Nadzieja Roku. Wokalistka dostała nominację do „Wokalistki Rocku Antyradia” oraz została wybrana Najlepszą wokalistką bluesową 2018. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz był na 4 miejscu LP Antyradia.
„Trzeba przyznać, że wyszła z tego całkiem interesująca muzyczna mikstura – coś, co można określić jako polską odpowiedź na twórczość Blues Pills czy The Black Keys.”

Zespół Cheap Tobacco to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad pół tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

Autor zdjęć: Marcin ŁobrówVilk Stepovy

Wszystko zaczęło się kiedy pewien chłopak zapytał dziewczynę o to, czy zna piosenkę „Little wing” Jimiego Hendrixa… oczywiście, znała ją. Zagrali więc razem zupełnie nie spodziewając się tego, że będzie to początek jednej z najważniejszych podróży ich życia. Ta podróż nazywa się „Cheap Tobacco”. Natalia, Robert, Michał i Bartek tworzą dobrze zgraną grupę i chociaż każde z nich ma odrębną historię do opowiedzenia i inspirują ich inne gatunki oraz artyści, to jednak razem tworzą coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Wkładają ogrom pasji i przyjaźni w każdy dźwięk co powoduje, że ich muzyka jest hipnotyzująca i nie można się jej oprzeć.

Członkowie zespołu:
Natalia Kwiatkowska- wokal
Robert “Kapa” Kapkowski- gitara
Michał Bigulak – bas
Bartek Kołodziejski – perkusja

Cheap Tobacco: Strona www ; Facebook ; ReverbNation ; YouTube ; Spotify

Inni o Cheap Tobacco:

„Cheap Tobacco to zespół, który stworzył własny, atrakcyjny język muzyczny, którym porozumiewają się z młodymi i starszymi odbiorcami. Choć młodzi, tworzą dojrzale i świadomie.Grają materiał w pełni autorski. Od kilku lat ich muzyka regularnie gości w autorskich audycjach Trójki. Słuchacze moich audycji często pytają o ich nowe nagrania” – Jan Chojnacki (Trójka – Polskie Radio).

„Proszę ich zobaczyć, bo płyta jest naprawdę świetna i świetnie się jej słucha, a na koncertach to wygląda jeszcze lepiej” – Piotr Baron (Radiowa Trójka).

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.