Arek Zawiliński – Bies Czad Blues 2015

Arek Zawiliński, to jeden z pomysłodawców Bies Czad Bluesa i nie mogło go zabraknąć na dziesiątej edycji bieszczadzkich spotkań muzycznych.

Arek przygotowuje nową, solową płytę pod tytułem “Na Rozdrożu”. Zawartość jej, to akustyczne folkowo – balladowe opowieści i refleksje. Wydanie płyty planowane jest na jesień tego roku, ale na tegorocznym Bies Czad Bluesie będziecie mogli posłuchać utworów z tego albumu.

O płytowym dorobku Arka dowiecie się na jego stronie internetowej – LINK.

arek_zawilinski_plytyArek Zawiliński swoją muzyczną historię rozpoczął w rodzinnych Gorlicach bawiąc się gitarą. W miarę upływu czasu ta zabawa coraz bardziej mu się podoba, więc razem z kolegami zakładają co raz to nowsze grupy miłośników nie strojących, ale za to głośnych instrumentów. Gdy gitary zaczęły stroić i wydawało się, że gra muzyka, przyszedł czas na rozstania i samodzielne poszukiwania siebie w ogromnym świecie.

arek_zawilinski_marcin_pietruszaArek przeprowadza się na drugi koniec Polski. Szczecin, to właśnie taki drugi koniec. Tam odszukuje Free Blues Club i nie może uwierzyć we własne szczęście. Szybko przekonuje szefa klubu, że jest świetnym bluesmanem i jeszcze tego samego wieczoru prezentuje swoje własne kompozycje przed wyrobioną bluesową publiką. Następne dwa lata pobytu w Szczecinie, to nieprzespane noce spędzane na nieustającym jam session w tymże klubie. W tym czasie Arek przyłącza się do bluesowej grupy Blue Crow , następnie rockowej Dzika Cherry i w między czasie gra z bluesowym Jerry’s Hole Band. „Okres szczeciński” był dla niego akademią muzyczną, której można życzyć każdemu pasjonatowi bluesa i nie tylko.

W 1999 roku Arek zostaje zaproszony na nagrania z Zabrzańską Orkiestrą Rockową. Jest to ścieżka muzyczna do dokumentu „To są inne światy”, w której nagraniu bierze również udział Józef Skrzek. W 2000 roku ze słowami „chcę uautentycznić swojego bluesa” wyjeżdża do Amsterdamu, gdzie odbiera szlify muzyka ulicznego i zakochuje się w brzmieniu gitary rezofonicznej. Po powrocie przyłącza się do gorlickiej grupy bluesowej, której nadają nazwę Kropla Życia. Zespół koncertuje, nagrywa, jednym słowem jest zauważany. W między czasie powstaje zespół – projekt o nazwie Na Drodze w celu wykonywania akustycznych utworów Arka.

Niewyczerpalne pokłady pomysłów popychają Go do zaprezentowania swej twórczości na festiwalach piosenki autorskiej, gdzie ku własnemu zaskoczeniu jest zauważany i nagradzany. Ważniejsze z nich to: Zajazd Bardów – Gołdap, Ogrody Piosenek – Lublin, Oranżeria – Radzyń Podlaski, Studencki Festiwal Piosenki – Kraków, FAMA – Świnoujście, Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami, Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Do festiwalowych osiągnięć dołączyć należy jeszcze zwycięstwo w klasie gitary na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki – Poznań.

arek_zawilinski_international_ochota_blues_2013-dariusz_brzezinski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.