CHANGO – Bies Czad Blues 2016

Przedstawiamy kolejny zespół, który zagra na tegorocznych bieszczadzkich spotkaniach muzycznych Bies Czad Blues.

Może dla niektórych będzie to zaskoczeniem, ale nie mogliśmy sobie odmówić zaproszenia zespołu, który wydając debiutancką płytę, wzbudził tyle pozytywnych emocji wśród słuchaczy.

Niech te słowa będą mottem do przedstawienia zespołu: “Niezależnie od tego, czy płytę weźmie do ręki fan hip-hopu, funku, soulu, bluesa, jazz-rocka, czy muzyki nowej, pewne jest jedno – bez problemu znajdzie coś dla siebie”.

Chango_gf_twarze

Mówimy tu o grupie CHANGO, która jest świeżo po premierze swojego fonograficznego debiutu, płyty “MONO vs. STEREO” (wydawca: Big Flow, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania i Warner Music Poland).

Skład zespołu:
– Szymon Drabkowski /gitara elektryczna/ – Big Fat Mama
– Maciek Kałka /gitara basowa/ – Łona, Weber & The Pimps
– Borys Sawaszkiewicz /hammond, rhodes, moog/ – Jan Gałach Band, UKEJE, K-BLEAX
– Kuba Fiszer /perkusja/ – Free Blues Band, Chorzy na Odrę, Big Fat Mama

Patroni medialni: JAZZ FORUM, JazzPress, RadioJazz.fm, TDGM, AllAboutMusic, Jazzsoul.pl, Twój Blues, Perkusista, PolishJazz, Prestiż, {SLOW}, SzczecinGłówny.org

Chango-Mono -vs.-Stereo

Przytoczymy parę wypowiedzi na temat zespołu i jego muzyki, co powinno przekonywać, że zadziało się coś nowego w polskiej muzyce i warto posłuchać tego szczecińskiego kwartetu.

Quentin Tarantino przykłada bardzo dużą wagę do warstwy muzycznej swoich filmów. „- Kiedy wpadam na nowy pomysł – jeszcze zanim rozpocznę pracę nad scenariuszem – idę do swojego pokoju muzycznego i zanurzam się w muzyce. Szukam w muzyce ducha swojego filmu i rytmu, który będzie mu akompaniował. – tłumaczy reżyser”. Niewykluczone, że już wkrótce będzie siedzieć w swym studiu z debiutancką płytą CHANGO. /Dobrzewiesz/

Ciężko mi jest sprawić przyjemność, przedkładając do przesłuchania płytę instrumentalną. Dlatego z cokolwiek dużą radością śpieszę zakomunikować, że trafiłem na coś szczególnego i nie zawaham się tym z Wami podzielić. CHANGO i ich płyta Mono vs. Stereo udowadnia, jak nieprzebrane bogactwo ekspresji muzyka kumuluje. Soczyście, żywo, nowocześnie, wciągająco, świeżo zagrana i dopracowana w najmniejszych detalach nuta, która niejednego wyrwie z pantofli. /więcej: Roger Weicher – {slow}/

Wrażenia są pozytywne, kolegę aż boli gardło od krzyku i robienia muzycznego tła. Widać, że zespół ma energię, czują to i umieją grać. Super. Doskonała harmonia pomiędzy tymi czterema facetami, którzy robią dobrą robotę na scenie, świetnie brzmią – ocenili widzowie po koncercie. /Radio Szczecin/

Te wszystkie jazzujące figury, ta rytmika „Traffic Jam”, krautrockowy „Freedom”, czy klawiszowiec – Borys Sawaszkiewicz – który hipnotyzuje moogiem i rhodesem, zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie. Mało kto tak teraz gra w Polsce. /więcej: Dawid Bartkowski – goodkid/

chango_1x800CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami (m.in.: Montreux Jazz Festival, Memphis Blues Festival, Opener). Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Big Fat Mama, Łona, Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, UKEJE) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO”.

Płyta, której brzmienie może zahipnotyzować, dopieszczana była za oceanem w legendarnym Echo Mountain Studio (Asheville) oraz Studio B Mastering (Charlotte), gdzie nabrała swojego ostatecznego i zdecydowanie imponującego kształtu.

Do udziału w nagraniach zespół postanowił zaprosić muzycznych wirtuozów, przedstawicieli dwóch przeciwstawnych biegunów: DJ’a Falcon1 odpowiedzialnego za scratche oraz saksofonistę Tomasza Licaka. Dzięki udziałowi gości płyta zyskała ciekawy i – przede wszystkim – eklektyczny charakter. Niezależnie od tego, czy płytę weźmie do ręki fan hip-hopu, funku, soulu, bluesa, jazz-rocka, czy muzyki nowej, pewne jest jedno – bez problemu znajdzie coś dla siebie.”

Kwartet miał ostatnio okazję występować u boku Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar) oraz zagrali wspólny koncert z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król). Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną.

W muzyce CHANGO słychać największych – Jeff Beck, Weather Report, Medeski, Martin & Wood czy Frank Zappa.

Zapraszamy W Bieszczady na instrumentalną podróż z zespołem CHANGO.

Krótki materiał wideo o tym, jak zrodził się zespół Chango i jak powstawał materiał na ich debiutancki album.
Muzyka: CHANGO ; Zdjęcia i montaż filmu: Bartosz Jurgiewicz / Thurd Master Film ; Wywiady: Beata Zuzanna Borawska

CHANGO:
WWW
Facebook
iTunes
Spotify
Deezer
YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.