KSW 4 Blues – Bies Czad Blues 2018

Tak przedstawia się zespół KSW 4 Blues, który zagra w tym roku na Bies Czad Bluesie:

Zapraszamy na spotkanie z autorską muzyką, która przeniesie Was wprost do krainy Delty Missisipi, gdzie powietrze pełne jest bluesa.

Zespół tworzą:
-Rafał Chirowski – wokal, gitara
-Tomasz Sroka – instrumenty perkusyjne
-Krzysztof Wydro – harmonijka ustna, gitara, flet

Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim:
-nagroda publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues” (2016)
-wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”
-Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues
-wysokie pozycje w kategoriach Debiut Roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej.

Wydaliśmy własnym nakładem dwie płyty “Kundel” (2016) oraz “Żyć albo Rzyć” (2017), obie zyskały bardzo pochlebne recenzje.
Obie płyty rekomendowaliśmy na naszej stronie: Kundel i Żyć albo Rzyć.
Kwartalnik Twój Blues w numerze “Lato 2017” zamieścił obszerny wywiad z nami oraz dołączył specjalną płytę “Rarytasy” dostępną tylko dla prenumeratorów.

Graliśmy na festiwalach w kraju i za granicą :
-Olsztyńskie Noce Bluesowe
-Las & Woda i Blues
-Białostocka Jesień z bluesem,
-Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa
-Whisky & Fazole (Czechy)
-Żorski Amok Bluesowy
-Blues na Siewierskim Zamku
-oraz wielu innych.

Rafał Chirowski to gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM.
Muzykuje w sposób, w jaki czynili to dawni amerykańscy pieśniarze – z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków.
Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty.

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność.

Krzysztof Wydro – człowiek grający na harmonijce zwany dalej harmonijkarzem 😉 Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Gra na gitarze slide oraz flecie prostym. Współpracował z wieloma zespołami nurtu bluesowego i rockowego n.in.: Pin i Zielony, Pasaż Mały, Meinusch Project, Incluz, Highway, Orkiestra Męska, Move Me Tato, z duetem Janusz Żywiec Starczynowski & Sławomir Woźniak, STEREO TYP. Harmonijkarz w duecie Kuś & Wydro. Związany z sekcją muzyczną Scholi “Latorośle” przy kościele NSPJ w Bytomiu.
W październiku 2015 zagrał gościnnie w Teatrze Nowym w Zabrzu z zespołem Highway. Z tego wydarzenia zespół wydał płytę “Śląski Blues – koncert”. Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody “Muzy 2016” – nagrody Prezydenta Bytomia.
Współzałożyciel formacji – KSW 4 BLUES, która w kwietniu 2016 roku wydała płytę “Kundel”. W 2017 roku ukazała się druga płyta KSW 4 Blues “Żyć albo Rzyć”. Członek Śląskiego Jazz Clubu. Popularyzator bluesa, pomysłodawca i współorganizator festiwalu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy, który jeździ już od 2013 roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.