Jerry’s Fingers – Bies Czad Blues 2016

Występ Jerry’s Fingers na Bies Czad Bluesie będzie częścią trasy promującej nowy krążek zespołu, który będzie zawierał 11 autorskich kompozycji.

Do składu Jerry’s Fingers dołączył Max Ziobro (“dziecko” Bies Czad Bluesa – pozdrawiamy) i jak mówią członkowie kapeli, to “demon, nie człowiek”.

Jerry’s_Fingers_f-S.Swiezawska

Tak przedstawia się Jerry’s Fingers:
Jesteśmy zespołem, który swoją twórczością nawiązuje do złotej ery Rock’n’roll’a i Boogie woogie, czyli muzyki lat 50 i 60. Inspiracje czerpiemy również z licznych odmian bluesa takich jak West Coast Blues, Jump Blues. Podczas naszych koncertów można usłyszeć kompozycje zespołu, jak i interpretacje klasyków gatunku. Najważniejsza na nich jest jednak energia, spontaniczność oraz dobra zabawa. Pochodzimy z Jaworzna i działamy wspólnie od 2011 roku.

Obecnie występujemy w składzie:
– Kamil Maliszewski – vocal
– Jerzy „Jerry” Szyja – bas
– Piotr Szencel – harp
– Adam Bisaga – sax
– Przemek Celeban – guitar
– Max Ziobro – drums

Na przestrzeni ostatnich 3 lat zagraliśmy ponad sto koncertów w całym kraju. Występowaliśmy, między innymi, na festiwalach Rawa Blues Festiwal, Jimiway Blues Festival, Polish Boogie Festival. Udało nam się również zdobyć nagrody i wyróżnienia na przeglądach zespołów odbywających się w ramach festiwali: Blues nad Bobrem, Imielin Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Festiwal BLusowo, Blues na Siewierskim Zamku.

Welcome_to_fabulous_Jerry’s_Fingers_WorldDo tej pory wydaliśmy debiutancki album EP, zatytułowany “Welcome to fabulous Jerry’s Fingers World!”, który uzyskał znakomite recenzje, zajmując m.in. 5 miejsce w plebiscycie „Bluesowa płyta roku 2013”, według portalu Bluesonline.pl.

To wszystko zachęca nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy, jej efektem ma być nasza pierwsza pełna płyta. Jej premiera już wkrótce.

Nasz portal też namawiał do wsparcia projektu wydania płyty – LINK

Jerry's_Fingers_band_2016

Jerry’s Fingers:
WWW
Facebook
YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.