Szymański & Zawilński – Bies Czad Blues 2016

Przedstawiamy wykonawców Bies Czad Bluesa 2016 !!!. Na początek duet Paweł Szymański & Arek Zawilński. Towarzyszył im będzie na perkusji Krzysztof Mika.

Paweł Szymański i Arek Zawilński przedstawią nam autorski projekt pod tytułem “Resophonic Revival”, a że obaj są mistrzami gitar rezofonicznych, będzie muzyczna uczta.

Paweł Szymański & Arek Zawilński to kolektyw muzyczny zawiązany wiosną 2016 roku przez songwriterów, gitarzystów i muzycznych włóczęgów, zafascynowanych pięknem gitar rezofonicznych i tradycją akustycznego, folkowo-bluesowego grania, wykonujący w pełni autorski program w swoim doborowym towarzystwie!

Pawel_Szymanski_bcb_2016

Paweł Szymański – śpiewający autor i gitarzysta, muzycznie poruszający się w obszarach mieszczących się w okolicach archaicznego bluesa, ballady, folku, bluegrassu i country.
Jeden z pionierów ragtime blues guitar w Polsce.
„Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014,  dziewięć razy na głównej scenie katowickiego Spodka!
W roku 1997 TVP Katowice zrealizowała program telewizyjny „Paweł Szymański – to mój blues”, wielokrotnie emitowanego w TV Polonia i TVP 2.
W latach 2009-2012 ukazały się trzy płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego.
Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra), lub w małych akustycznych składach.

Dyskografia /więcej szczegółów/

Pawel_Szymanski_cover_x3

Paweł Szymański: strona www ; Facebook


Arek_Zawilinski_bcb_2016Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu.
Laureat wielu festiwali, między innymi: FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem.
Twórca formacji Na Drodze.

Dyskografia /więcej szczegółów/

Arek_Zawilinski_cover_x3

Arek Zawiliński: strona www ; Facebook ; YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.