Hard Rockets – Bies Czad Blues 2021

Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic. Zespół powstał w 2004 roku i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie. Muzyka zespołu to szeroko pojęty rock mocno zakorzeniony w bluesie, w którym słychać tak oczywiste inspiracje jak Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes ale też i te mniej oczywiste, jak Dr. John, Tom Waits czy Nick Cave. Do tego dodajmy jeszcze wpływy śląskiego folkloru i słowiańskich wierzeń oraz dieselpunkową estetykę rodem z prac Jakuba Różalskiego.

Przez lata skład nieznacznie ewoluował, a zespół działał głównie na lokalnej, śląskiej scenie, choć zdarzały się i takie ewenementy, jak koncert w Będzinie, III Miejsce na festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008).

Przełomowym okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzały teledysk i singiel pod tytułem „Elektryczne Dziady” stanowiący hard rocketową interpretację fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza.
Utwór do dziś pojawia się na antenie Antyradia, w swej audycji w Radiu Nowy Świat zaprezentował go również Wojciech Mann. Na listach przebojów Turbo Top Antyradia i w FastForwardCharts dotarł do pierwszego miejsca, był również nominowany w kategorii „przebój rocku 2020” w plebiscycie Płyta Roku Antyradia.
Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP.

Kolejny – tym razem w pełni autorski – singiel pod tytułem „Błękitna Sukienka” można było usłyszeć między innymi w Antyradiu oraz Radiu Nowy Świat.
Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, której premiera planowana jest na 2021 rok.

Zagłosuje na najnowszy utwór zespołu pod tytułem PATRYOTA na Turbo Topie Antyradia:
https://www.antyradio.pl/Radio/Turbo-Top
PATRYOTA
Muzyka: Łukasz Sojka, Łukasz Antes, Dariusz Pecyna, Błażej Chwieralski
Tekst: Kazimierz Przerwa-Tetmajer A.K.A. Szyldkret
Hard Rockets: Zależy nam na tym, by utwór ów wszelkimi możliwymi drogami trafił pod strzechy, gdyż tekst Kazimierza Przerwy-Tetmajera wydaje się dziś być bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Foto: Gosia Mertens

Skład zespołu:
Łukasz Sojka – gitary, śpiew, autor większości tekstów. Wychowany na klasycznym bluesie, zagorzały fan Led Zeppelin, miłośnik gitarowej techniki slide, która w hard rock’et’rollowej odsłonie stała się wizytówką Hard Rockets. W pozamuzycznym życiu – autor (jak dotąd) dwóch książek o historii lotnictwa – „Skrzydlata Husaria” i „Dambusters – zatopić III Rzeszę”,
Łukasz Antes – Hammond, Rhodes, piano i inne klawisze. Ceni na równi muzykę klasyczną, jazz czy rocka jednak największą miłością darzy zespół Black Crowes. Kiedy nie gra na klawiszach w Hard Rockets, pracuje jako anestezjolog.
Darek Pecyna – bass. Rocker z krwi i kości, hołdujący vintage’owej, melodyjnej szkole gry na basie spod znaku Cream czy J.P Jonesa. Miłośnik górskich wędrówek i realizator dźwięku.
Błażej Chwieralski – perkusja. Zdecydowanie najbardziej doświadczony muzyk w zespole – przed Hard Rockets miał okazję współpracować m.in. z Janem „Kyksem” Skrzekiem, Andrzejem Urnym, Jerzym Kawalcem czy Adamem Kuliszem. Wolny czas poświęca na offroadowe wypady na Syberię lub do Kazachstanu. Pracuje jako renowator zabytków w pszczyńskim Muzeum Wnętrz Pałacowych.

KONTAKT:
e-mail: hardrocketstheband@gmail.com

Facebook

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.