Wes Gałczyński & Power Train – Bies Czad Blues 2014

Formacja, która również zagra w tym roku w Bieszczadach, to Wes Gałczyński & Power Train.

Wiesław (Wes, czyt. Łes) Gałczyński jest ćwierćfinalistą IV edycji “The X Factor”. Po jego imponującym występie castingowym, zyskał popularność i uznanie widzów i jury. Jego pełne energii występy zawsze przyjmowane są z wielkim entuzjazmem publiczności.

Jest laureatem III opatowskiego festiwalu “Flower Power Blues Festival 2011” odbywającego się w Opatowie, na którym w czerwcu 2011 roku otrzymał pierwszą nagrodę.

W październiku 2013 r. Wes zaprezentował się brawurowo podczas międzynarodowego festiwalu bleusowego “JIMIWAY Blues Festiwal”, gdzie spotkał się z doskonałym odbiorem publiczności. Poniżej fragment recenzji po ich festiwalowym występie.

“Do tej pory zachodzę w głowę, dlaczego formacja Wesa Gałczyńskiego nie wystąpiła na dużej scenie (ale to już pytanie do organizatorów). Swoją mocną, hard-rockową grą z domieszką bluesa zachwycili zgromadzoną w klubie publiczność, która nie pozwoliła, by zakończyli występ w zaplanowanym czasie. Przy owacji i gromkich brawach Wes Gałczyński & Power Train bisowali kilkukrotnie, dając popis swoich dużych umiejętności, a grają dopiero od roku…

wes_galczynski_power_train_1

W grze Power Train słychać spójność; swobodę i lekkość przy jednocześnie mocno wyeksponowanym, przyjemnie mruczącym basie (Paweł Gielarek) i perkusji. Trzymam kciuki, bo sukces takich kapel jest tylko z pożytkiem dla polskiej sceny.”

wes_galczynski_power_train_2

Wes występuje z doskonałą sekcją rytmiczną tworząc zwarte, zgrane trio, pod nazwą “Wes Galczynski and Power Train”. Artysta nawiązał współpracę z Janem Kiedrzyńskim (bębny) oraz Pawłem Gielarkiem (gitara basowa).

wes_galczynski_power_train_3

Dla portalu StaloweMiasto.pl Jan Kiedrzyński powiedział:
“Dowiedzieliśmy się o pewnym gitarzyście ze Stalowej Woli, a mianowicie o Wiesławie Gałczyńskim, który poszukiwał po prostu muzyków, żeby nie grać z podkładami muzycznymi jak do tej pory to robił. Dograliśmy się i stwierdziliśmy się, że to będzie ciekawy pomysł, fuzja nas wszystkich. Basista i ja, perkusista nie jesteśmy fanami wielkimi bluesa, więc wprowadzamy trochę własnych pomysłów, własnego brzmienia w całości”.

Wes Gałczyński & Power Train:
https://www.facebook.com/ – Wes Gałczyński & Power Train
https://www.facebook.com/ -Wes Gałczyński
https://soundcloud.com/ – Wes Gałczyński & Power Train

wes_galczynski_power_train_fb

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.