Joanna Kaniewska – Bies Czad Blues 2021

Piątkowe występy na dużej scenie otworzy koncert Joanna Kaniewska – akustycznie.

Foto: Krzysztof Szafraniec

Joanna Kaniewska na co dzień jest wokalistką zespołu Around the Blues, z którym występuje nieprzerwanie od 2005. Z zespołem wystąpiła na większości festiwali w Polsce (m.in. dwukrotnie na Bies Czad Bluesie), a także na imprezach zagranicznych. Zespół nagrał 3 albumy z autorską muzyką inspirowaną bluesem i amerykańską muzyką okołobluesową.

Asia jest mocno związana ze śląskim środowiskiem bluesowym – od kilku lat jest częstym gościem na koncertach Śląskiej Grupy Bluesowej, kilkukrotnie wstąpiła na koncertach Szlaku Śląskiego Bluesa.

Śląska Grupa Bluesowa:

Szlak Śląskiego Bluesa:

Występowała także w duecie akustycznym z Joanną Reczyńską, który pojawił się także na Bies Czad Blues w 2017 r.
Kaniewska & Reczyńska:

Była niejednokrotnie gościem okazjonalnych składów i różnych zespołów, m. in. wystąpiła z J.J. Band na festiwalu w Suwałkach.
J.J. Band na festiwalu w Suwałkach:

W 2010 roku została laureatką Blues Top w kategorii wokalistka roku w plebiscycie BLUES TOP Twojego Bluesa i od tego czasu utrzymuje się w pierwszej 10-ce wokalistek, na które głosują czytelnicy kwartalnika.

Inspiracji szuka w bluesie, rocku, jazzie oraz soulu i z pewnością po trochu z tych gatunków muzycznych usłyszycie na jej koncercie. Asia zapowiada, że zaśpiewa utwory, które znacie, ale prawdopodobnie dawno ich nie słyszeliście.
Wystąpi z gitarzystami swojego macierzystego zespołu Around the Blues: Bronkiem Lewandowskim oraz Przemkiem Kaniewskim.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.