Chango + Alicja Kruk + Konrad Słoka – Bies Czad Blues 2021

W sobotę wystąpi zespół Chango, który zaprosił do wspólnego występu Alicję Kruk i Konrada Słokę.

CHANGO to czterech przystojniaków. Trochę nieogolonych, trochę przykurzonych, ale ambitnych. Grali w innych składach tak długo, aż w końcu nauczyli się o co tak naprawdę chodzi w muzyce. Teraz już nie dbają o wyniki i to co ludzie powiedzą. Grają co chcą i jak chcą. Wychodzi im z tego często improwizowane, instrumentalne połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka. Klimatem i stylistyką bliżej im do drugiej połowy ubiegłego wieku niż najnowszych trendów. Uparcie trzymają się analogowych brzmień i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie spoważnieją. Grali w różnych składach na największych festiwalach w Polsce, Europie i USA. Zaliczyli m.in. Rawę Blues, Openera, Woodstock, Montreux Jazz Festival, Memphis International Blues Festival i Hip – Hop Kemp. Zespół Chango znany jest również z muzycznych kolaboracji z Mikołajem Trzaską oraz Markiem Kazaną.
Muzycy są również znani jako organizatorzy „DŻEM Session” w Piwnicy Teatru Kana. Impreza należy do najpopularniejszych wydarzeń w mieście, bywalcy spotkań posłuchać mogą wspólnie improwizujących muzyków należących do różnych światów stylistycznych. Zapraszają na scenę znanych artystów z całego kraju. Wśród stałych gości nie brakuje aktorów, muzyków, dziennikarzy – po prostu miłośników dobrej muzyki.
W muzyce CHANGO słychać największych – Jeff Beck, Weather Report, Medeski, Martin & Wood czy Frank Zappa.

Skład zespołu:
Szymon Drabkowski – gitara
Maciek Kałka – gitara basowa
Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe
Tomasz Nawrocki – perkusja


Alicja Kruk – wszechstronna wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Sztuki w Szczecinie, stypendystka rektora Akademii. Dzięki solidnemu warsztatowi swobodnie posługuje się różnymi technikami wokalnymi i porusza się w wielu stylach muzycznych. Jednocześnie jej charakterystycznej barwy głosu nie można pomylić z żadną inną – jest w niej afroamerykański pazur, kojarzący się z najmocniejszymi kobiecymi wokalami świata. Współpracowała z muzykami polskimi i zagranicznymi, m.in. z Kevem Foxem, Smolikiem, Piotrem Banachem i grupą oho!koko. /Kultura na Klik/

Alicja Kruk to właścicielka barwy kojarzącej się z najwybitniejszymi wokalistkami lubującymi się w „czarnych” dźwiękach.
Jak przyznaje Alicja, śpiewanie jest jej pasją od dziecka.


Konrad Słoka to muzyk kojarzony raczej z punkową sceną (White Crosses, Woodland, Road Trip’s Over). Konrad jest ojcem akustycznego projektu pod nazwa Liars & Sinners. “Kłamcy i grzesznicy” narodzili się z potrzeby zaprezentowania jego bardziej nostalgicznego oblicza.
Przekaz bezpośrednich, autobiograficznych piosenek o surowym, kameralnym brzmieniu trafiają do odbiorców o nie tylko rockowych upodobaniach, którzy dodatkowo cenią w muzyce otwartość i prostolinijność. We wrześniu 2014 roku światło dzienne ujrzała płyta “7 Songs” w całości nagrana i wykonana metodą DIY. W marcu 2017 pojawił się najnowszy materiał spod znaku Liars & Sinners – epka zatytułowana “Far Away Lights” z promującym klipem do piosenki “Voices”.
Muzyka Liars & Sinners to połączenie songwriterskiej liryczności, amerykańskiego folku i country. Nie brakuje w tym wszystkim punkowej energii, którą Konrad ma we krwi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.