Bies Czad Blues 2024 – GalHan

Dalsza część czwartkowego wieczoru, po projekcji filmu Michała Starzyńskiego „Poczuj Bluesa”, to występ grupy GalHan i później jam session.

GalHan powstał w 2006 roku. Choć jeszcze na festiwalu MEDIAWAVE, który odbył się w MOKiS „Trójkąt” w Mysłowicach-Brzezince (który nota bene od tego czasu staje się naszym miejscem prób) wystąpił, jako SERVO. Chwilę później pojawia się dumna nazwa GalHan.

Zespół tworzą muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach, ale dopiero wspomniany 2006 rok stał się przełomowy, postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa.
Grupa wykonuje własne projekty autorskie, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym, starając się za pomocą muzyki podkreślić treść i dramaturgię tekstów, co stanowi niepowtarzalny, charakterystyczny klimat zespołu. Swoimi utworami rozgrzewamy publikę do czerwoności na własnych koncertach, a czasem stanowiąc support przed gwiazdami takiego formatu jak IRA, Patrycja Markowska, Future Folk, Ania Wyszkoni, Sztywny Pal Azji, Kasa chorych i innych.

Skutkiem poszukiwań i ciągłego rozwoju, przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych muzyków, z których każdy pozostawił swoją cząstkę twórczości i artyzmu. Niejednokrotnie na koncertach aktualnego składu, gościmy dotychczasowych muzyków, tworząc jednocześnie wielką rodzinę GalHan.

Trzon zespołu stanowią:
Tadeusz Sojka – leader zespołu, gitary, wokal,
Voytek Urban – wokal,
Krzysztof Zielosko – gitara rytmiczna,
Sławomir Markowicz – bas,
Adam Leboszka – perkusja,
Bartek Paluch – instrumenty klawiszowe
Muzycy towarzyszący:
Kasia Zielosko – saksofony

Dyskografia:

  1. GalHan – Ostrożnie – Noże i szkło
  2. GalHan – Nie!
  3. GalHan – 15 (Jubileuszowa, wydana w 2021 r.)
  4. GalHan – Emotoion Slide – (wydana w 2022 r.)

Kontakt:
tel: 602 323 569, 692 091 321
e-mail: tadeusz.sojka_xl@wp.pl ; galhan.band@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/galhanband/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.