Arek Zawiliński – bieszczadzki diabeł bluesa – Bies Czad Blues 2023

Tak, Arek Zawiliński, bieszczadzki diabeł bluesa i jeden z pomysłodawców naszej imprezy, wystąpi w tym roku i usłyszymy utwory z najnowszej płyty, która zbiera bardzo pozytywne opinie. Arek poprowadzi również jeden z wieczorno-nocnych jam session, razem z Bieszczadzką Grupą Bluesową (Arek Zawiliński, Roman Ziobro, Marek “Pegaz” Kobus, Max Ziobro).

Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne BIES CZAD BLUES:
Data: 3-5.08.2023 roku
Miejsce: Przysłup k/Cisnej, Siedlisko Brzeziniak i Karczma Brzeziniak
Zapraszamy serdecznie

Bluesonline: Arek Zawiliński, mistrz dobro, slide, fingerpicking postanowił zreinterpretować piosenki zespołu Breakout. Nie naśladuje – gra bluesa tak, jak tylko on potrafi. […] Pamiętacie fantastycznego bluesa „Daję Ci próg”? Już samo intro kojarzy się z bluegrassem, dopiero kiedy słyszymy dobrze znane słowa – otwiera się w mózgu szufladka. I teraz musimy otworzyć kolejną – do której włożymy świetne granie Zawilińskiego – całkowicie odmienne od elektrycznego pulsu Breakoutu. Ileż tu nowych nut – to właściwie zupełnie inny blues! […] Płyta z tych „must have”, choć uważam, że wartości nabierze dopiero wersja de luxe – z dołączonymi tabulaturami i wskazówkami do strojenia gitary. To byłby wspaniały podręcznik dla bluesujących muzyków nie tylko w Polsce. Co pan na to, panie Zawiliński? – Więcej >>>

MEDIAPIXEL: O tej współpracy marzyliśmy odkąd na jednym z koncertów w Beskidzie Niskim usłyszeliśmy, jak Arek Zawiliński gra na gitarze. A było to… jakieś 10 lat temu.
W 2022 nasz biurowy kolega, Łukasz Klara pojechał do Schroniska Jaworzec w Bieszczadach (Kalnica) na koncert Zawilińskiego. Tam Arek zagrał brawurowo przy akompaniamencie ulewy i dźwięków burzy. Wrażenia, jakie Łukasz stamtąd przywiózł były wprost piorunujące.
I tak oto nasze drogi połączył dziś Waldemar Ochodek – gazda Jaworca, który jest współproducentem płyty Arek Zawiliński „Mój Breakout”.

Karol (Kar Wisz): Akurat tak się stało, (dzięki Waldku – Schronisko Jaworzec) że najnowsza płyta Arek Zawiliński trafiła w moje ręce. Numery Loebla/Nalepy doskonale znane, ale to co zrobił z nimi Arek, to wspaniała robota. Sporo utworów słyszałem na koncertach, ale nadal jestem zachwycony “Kiedy byłem małym chłopcem”, wersja Robert Johnson 1928, “Sen Szaleńca”, “Ten o tobie film” czy “Oni zaraz przyjdą tu” zagrane zupełnie inaczej od oryginału. Na finał mamy autorski numer Arka o twórczości Breakoutu i Nalepy. Świetnie się tego słucha, polecam bardzo!

Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, Bieszczadzka Grupa Bluesowa, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.
Więcej na stronie internetowej Arka >>>

Arek Zawiliński – Kontakt: tel: +48 504 323 519 ; e-mail: zawilinskiarek@op.pl

I jeszcze jeden z utworów, z poprzedniej płyty pt. “Moje buty już tam są”:

Autorem zdjęć wykorzystanych w materiale jest:  Paweł Fiejdasz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.