Przedstawiamy ostatni zespół, jaki wystąpi na tegorocznym Bies Czad Bluesie.
Pokój Numer 3 powstał w 2015 roku w Bydgoszczy. Zespół tworzą młodzi muzycy, którzy są zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki, ale można też doszukać się wpływów muzyki amerykańskiego południa i country.
Liderem zespołu jest Kuba Andrzejewski, utalentowany młody gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów Pokoju Numer 3. Kuba jest laureatem wielu nagród jako instrumentalista oraz bywa często zapraszany do udziału w koncertach innych zespołów. Grywał już np. z Kasą Chorych, Cree, Johnem Cliftonem. Razem z Michałem Kielakiem i Sebastianem Riedlem tworzą trio akustyczne „Riedel, Kielak, Andrzejewski”.
Kuba Andrzejewski nie tylko świetnie gra, ale również komponuje i pisze teksty. O wybitnym talencie Jakuba Andrzejewskiego świadczy szczególna świadomość dźwięku i troska o brzmienie. Wydaje się, że w pełni panuje nad każdą nutą, która wychodzi spod jego palców. Pełnię swoich umiejętności technicznych prezentuje, grając bez użycia kostki na lekko przesterowanej gitarze. Wydobywa w ten sposób brzmienia kojarzące się z początkami blues-rocka z czasów Petera Greena czy Johna Mayalla.
W 2016 roku szeregi zespołu zasilił Michał Kielak, czołowy polski harmonijkarz, doświadczony artysta o ukształtowanym już stylu, który wspomaga rozwój zespołu. Razem tworzą wybuchową mieszankę porządnego rocka, wzmocnioną o mięsistą bluesową harmonijkę.
Skład zespołu: Jakub Andrzejewski – śpiew, gitara ; Łukasz Jakubowicz – klawisze ; Krzysiek Ratke – gitara basowa ; Bartek Andrzejewski – perkusja
Pierwszy album blues-rockowej grupy z Bydgoszczy to “Pusty zamek”. Gościnnie zgodziło się zagrać na niej wielu znakomitych artystów (Bartek Szopiński, Sebastian Riedel, John Clifton, Jarek Gajewski). Single promujące płytę to „Od początku” i „Taniec z nią”, wydanych w pierwszej połowie 2016 roku.
“Nie płynie czas” to druga płyta w dorobku bydgoskiego zespołu. Wydawnictwo zawiera 10 kompozycji, w których można doszukać się wyraźnych wpływów klasyki rock’n’rolla, oraz ukształtowanego już stylu i brzmienia tej formacji. Każdy z utworów to inna historia, która w całości tworzy dynamiczną opowieść osadzoną w melancholijnym nastroju.
Singlem promującym to wydawnictwo został wybrany utwór „Spóźnieni na deszcz”: