Manfredi & Johnson – Bies Czad Blues 2017

Manfredi & Johnson, to niecodzienne połączenie brudnego bluesa z Delty oraz nowatorskiego spojrzenia na dźwięki, to projekt będący bluesowym objawieniem ostatnich lat na naszej scenie.

Mieszko “Manfredi” Służewski – jeden z najlepszych harmonijkarzy w zespole, oraz Piotr “Johnson” Kozub – jeden z lepszych gitarzystów w zespole i z pewnością najlepszy wokalista w zespole, to energetyczny duet przenoszący słuchaczy prosto z pola bawełny na brudne ulice Chicago.

Niepowtarzalna energia na koncertach, oryginalne kompozycje niepozbawione twórczych improwizacji. Aranżacje zaskakujące publiczność oraz samych twórców. Muzykę którą grają określają mianem “Percussive Blues”, rytmiczne połączenie bluesa i funky z elementami jazzu. W ich repertuarze można znaleźć utwory autorskie jak i „kradzione”.

Poznali się w roku 2011 przy okazji Rawa Blues Festiwalu. W roku 2014 poznali się po raz drugi i postanowili się zająć tym co lubią najbardziej. W 2014 roku zadebiutowali na festiwalu Blues nad Bobrem zdobywając nagrodę za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy.

Po blisko trzech latach wspólnego grania wydali swoją debiutancką płytę pod tytułem “Bright and Brave”, która miała premierę w kwietniu 2017 roku.
Na krążku znajduje się 10 utworów. W tym 8 własnych kompozycji, jeden cover i jeden standard w dość nietypowej aranżacji. Całość utrzymana będzie w klimatach akustycznych, około-bluesowych, jednak dalekich od typowego rozumienia tego gatunku. Mieszanka klimatów z delty Missisipi, więziennego bluesa, brzmień prosto z Chicago z odrobiną cygańskiego jazzu z Francji. To wszystko w charakterystycznym dla wrocławskiego duetu stylu.

Manfredi & Johnson czyli:

– Piotr “Johnson” Kozub – wokalista, gitarzysta, autor tekstów i kompozytor. W wolnych chwilach zajmuje się drukiem 3D
– Mieszko “Manfredi” Służewski – harmonijkarz, aranżer i kierowca w jednym. Nie brzydzi się też instrumentami perkusyjnymi. Po godzinach programista.

Nagrody:
– nagroda dla najlepszego harmonijkarza przeglądu festiwalu Harmonica Bridge 2011, najlepszy harmonijkarz przeglądu Blues nad Bobrem 2016.
– nagroda za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy Blues nad Bobrem 2014
– nagroda na Festiwalu Meskalina Blues 2015
– wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty akustycznego Festiwalu Bluesroads 2015
– występ na małej scenie festiwalu Rawa Blues Festival 2015
– II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyka Młodego Wrocławia 2015
– I miejsce na Festiwalu Imielin Blues Festiwal 2015
– Grand Prix X edycji festiwalu Las Woda Blues 2016
– I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Blues na Siewierskim Zamku
– Grand Prix Kraśnik Blues Meeting 2016.

Manfredi & Johnson: Facebook ; SoundCloud ; YouTube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.