Cheap Tobacco – Bies Czad Blues 2015

Późny piątkowy wieczór (7.08), a jak znamy bieszczadzkie realia, także noc, wypełni muzyka formacji Cheap Tobacco. Oczywiście z Natalią Kwiatkowską, która pierwsze kroki stawiała na bieszczadzkiej scenie. To X Bies Czad Blues, więc cieszymy się, że będzie z nami. Na żywo usłyszycie utwory z tegorocznej płyty zespołu “Promises Of Tomorrow”.

Jako Cheap Tobacco swoje pierwsze kroki stawiali na przeglądach dla zespołów, już od początku wygrywając prawie wszystko, co można było wygrać! Przez dwa lata istnienia zespołu zdobyli 14 nagród grand prix w tym m.in. Rawa Blues, Blues nad Bobrem, etc. Dokładając do tego nagrody publiczności czy wyróżnienia dla poszczególnych muzyków zespołu.

Cheap_Tobacco_1_2015www

W 2012 roku zespół wydał swój pierwszy krążek EP. W 2013 zespół został okrzyknięty odkryciem roku przez magazyn Twój Blues oraz niezależne forum Okolice Bluesa. Natalia Kwiatkowska wokalistka i frontmanka zespołu dwukrotnie zajmowała drugie miejsce jako bluesowa wokalistka roku.

Natalia_Kwiatkowska_f.Tom_Hejan
W 2014 roku Cheap Tobacco mogliśmy oglądać już jako gwiazdy na festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Bluesroads Festival, Noc muzeów (Słowacja), Bochum Total (Niemcy), Polnische Instytute Fest (Austria).

Od czasu powstania, zespół zagrał już ponad 190 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

Cheap_Tobacco-Michał_Piechowiak_Photography

W bieżącym roku Cheap Tobacco wydało swój pierwszy album. Promises Of Tomorrow (Obietnice Jutra), to płyta wymykająca się wszelkim konwenansom. Jej różnorodność gatunkowa pozwala słuchaczowi wyruszyć w podróż muzyczną, która swoimi korzeniami sięga do gatunków takich jak blues czy szeroko pojęty rock, jednak często odbiegającą w stronę współczesności, wplatając przestrzenne brzmienia.
Album zawiera trzynaście autorskich kompozycji, z których każda jest osobną opowieścią ale wszystkie razem tworzą emocjonalną całość.

Skład zespołu Cheap Tobacco:

Natalia_Kwiatkowska_Cheap_TobaccoNatalia Kwiatkowska – wokal
Natalia pochodzi z Bieszczad i tam też zaczynała swoje przygody z muzyką, śpiewając pieśni łemkowskie, ukraińskie, rosyjskie oraz poezję śpiewaną. Kraków wciągnął ją kilka lat temu i tu poznała muzykę od zupełnie innej strony, w której z marszu się zadurzyła. Edukacja w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz udział w krakowskich jam session sprawiły, że zajęła się muzyką na „poważnie”. Obecnie jest wokalistką zespołów Cheap Tobacco oraz The Missing part. Współpracowała z: Jarek Śmietana, Jacek Korohoda, Jacek Prokopowicz, Arek Osenkowski, Krissy Matthews, Noel Couts, Joanna Pilarska, Billy Neal, HCR.

Micha_Bigulak_Cheap_TobaccoMichał Bigulak – bas
Basista oraz gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Naukę gry na gitarze akustycznej rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej. W latach 2008/2009 uczeń Szkoły Muzycznej Yamaha w Bielsku-Białej w klasie gitary basowej. W latach 2013/2014 uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik warsztatów w „Muzycznej owczarni” w Jaworkach (2012) oraz „Blues nad Bobrem” w Kliczkowie (2011) gdzie uczył się pod okiem m.in. Wojciecha Pilichowskiego, Adriana Maruszczyka, Tomasza Grabowego, Bartosza Królika. Na co dzień grający w takich zespołach jak „Little They Know” , „Lew na Ziemi’, „Teddy Jr. and The Undertakers”, „Cheap Tobacco”, „Skylight”. Udziela również lekcji gry na gitarze basowej.

Adam_Partyka_Cheap_TobaccoAdam Partyka – bębny
Pochodzący z mazurskiej Nidzicy, Adam zaczynał od cięższych brzmień na których brak w Cheap Tobacco czasem narzeka:) Ukończył Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Szybko stał się rozchwytywanym perkusistą. Na szczęście dla zespołu udało się go „złapać” również do Cheap tobacco. Ma na koncie współpracę z m.in. Gienek Loska Band, Magda Piskorczyk, Jarek Śmietana, jacek Korohoda, Billy Neal, Nie Strzelać Do Pianisty, L’Orange Electrique, JJ Band, Tomek Kamiński Band, Stan Beckenbridge. Na stałe jest perkusistą takich zespołów jak: Harmonijkowy Atak, The Latest Trip, Blue Machine, Cheap Tobacco.

Robert_Kapkowski_Cheap_TobaccoRobert Kapkowski – gitary
Robert urodzony w Częstochowie, długo nie wiedział z czym zwiąże swoją przyszłość. Miał zostać piłkarzem jednak na szczęście dla zespołu wybrał muzykę:) Swoje pierwsze poważne muzyczne kroki stawiał właśnie z Cheap Tobacco. Po trzech latach działalności może się już pochwalić współpracą m.in. ze Stan Beckenbridge, Gienek Loska Band, Jorgos Skolias, Jarek Śmietana, Jacek Korohoda. Na stałe jest gitarzystą zespołów: Kraków Street Band, The Missing Part oraz Cheap Tobacco.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.