Chango & Lech Grochala – Bies Czad Blues 2018

Przedstawiamy ostatni zespół, który zagra na tegorocznym Bies Czad Bluesie. Będzie to szczecińskie CHANGO, a ich gościem będzie Lech Grochala.
Jeśli chodzi o CHANGO, to trzeba tu dodać, że muzycy zespołu stali się już współgospodarzami Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych 🙂

CHANGO to czwóka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland). 16-go kwietnia podczas Record Store Day odbyła się premiera płyty na vinylu.

Lech „Groszek” Grochala to perkusista i perkusjonista, w przeszłości współpracujący z wieloma grupami muzycznymi – Kolaborantami, Irą, Firebirds, Markiem Kazaną, Heyem, The Days i Operating Conditions – obecnie grający z Indios Bravos, Sklepem z Ptasimi Piórami oraz gościnnie z Chango.

“Nie lubię reggae, bluesa i jazzu” to ulubione powiedzenie i credo, które ochoczo przytaczał z wyraźnym przekąsem przy każdej dyskusji na temat muzyki. Reggae bo wiadomo: to całe drażniące uduchowienie, nadęcie, obłuda i słaby rytm. Blues bo to ciągła wariacja na jeden temat, pretekst do popisów wirtuozerskich pseudo instrumentalistów i wyścigów na solówki. Jazz bo zarozumialstwo i magnes dla snobów…….Tak myślał za młodu, dzisiaj niekiedy też 🙂

Skład CHANGO:
Szymon Drabkowski – gitara
Maciek Kałka – gitara basowa
Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe
Kuba Fiszer – perkusja

Muzycy CHANGO osobno jak i razem występowali między innymi na:
– Trasa koncertowa UK 2017 (Birmingham, Warrington, Edinburgh, London)
– Woodstock Festival 2014, 2013, 2009 [PL]
– Memphis International Blues Festival 2014 [USA]
– Rawa Blues Festival 2007, 2013 [PL]
– Heineken OPEN’ER Festival 2012 [PL]
– International Hip Hop Kemp Festival 2012 [CZ]
– Lviv Jazz Festival 2011 [UA]
– Fringe Festival 2011 [GB]
– Coke Live Music Festival 2011 [PL]
– Montreux Jazz Festival 2010 [CH]

Kwartet miał ostatnio okazję występować u boku Apostolisa Anthimosa (SBB), Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar), oraz zagrali wspólny koncert z Jackiem “Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król). Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.