Cerkiew w Bystrem – podsumowanie akcji

Wspieraliśmy ze wszystkich sił i na miarę naszych możliwości akcję ratowania cerkwi w Bystrem i są tego wymierne efekty, co bardzo nas cieszy.

Na stronie internetowej cerkwi zostało ogłoszone podsumowanie zbiórki publicznej na remont tej perełki architektury w Bieszczadach (zobaczcie zdjęcia poniżej).

bies_czad_blues_2012_cerkiew_bystre

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ
Dnia 15 czerwca zakończyła się prowadzona przez nas publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz remontu drewnianej cerkwi pw. św. Michała Archanioła w Bystrem w powiecie bieszczadzkim. Inicjatywa była prowadzona na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych nr 159/2012 z dnia 14 czerwca 2012 r. W czasie trwania zbiórki udało się nam zebrać 8.032,02 zł (słownie: osiem tysięcy trzydzieści dwa złote i dwa grosze). Koszt prowadzenia konta bankowego wyniósł 20 zł. Po odliczeniu tej opłaty, kwotę 8.012,02 zł w całości przeznaczono na prace remontowo-konserwatorskie przy kopule bocznej obiektu. Niestety nie udało się zebrać żadnych tzw. darów w naturze. Formalnym organizatorem zbiórki był TOnZ – Oddział Bieszczadzki. Nasza akcja brała udział w zbiórce na zasadzie zaproszenia.

Oznacza to, że do tej pory w ramach naszej inicjatywy udało się zebrać łącznie 19.153,02 zł. Jest to suma efektów zbiórki publicznej, 1% podatków za rok 2011 oraz datków, które wpłynęły od początku trwania naszej akcji, ale jeszcze przed rozpoczęciem zbiórki publicznej. Do tego jeszcze dojdzie suma zebrana dzięki ostatniemu 1%, ale będzie ona znana zapewne we wrześniu. Wówczas doliczymy ją do powyższej kalkulacji. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć nasze starania. Dzięki temu wsparciu można było dołożyć kolejnej cegiełki do renowacji wspaniałej cerkwi w Bystrem.

Publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz bystrzańskiej cerkwi zakończyła się. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zechcieli wesprzeć remont świątyni.

Źródło: www.cerkiewwbystrem.pl ; autorem zdjęć jest Piotr Durak

cerkiew1_bystre-Piotr_Durakcerkiew2_bystre-Piotr_Durak cerkiew3_bystre-Piotr_Durak cerkiew4_bystre-Piotr_Durak cerkiew5_bystre-Piotr_Durak cerkiew6_bystre-Piotr_Durak

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.