Cerkiew w Bystrem – pierwsze wyniki finansowe akcji

Przed oraz w czasie trwania tegorocznej siódmej edycji Bies Czad Bluesa podjęliśmy, przy współpracy z portalem Cerkiew w Bystrem, akcję propagującą ratowanie przepięknej cerkwi, która znajduje się w miejscowości Bystre.
Po pierwszych analizach finansowych okazało się, że akcja, którą wspieraliśmy przyniosła efekty. Pomogą one w dalszej renowacji cerkwi. Cieszy nas, że przyczyniliśmy się w jakiejś mierze do ratowania prawdziwych Bieszczadów.

Od początku trwania niniejszej akcji na rzecz bystrzańskiej cerkwi, udało się do tej pory zgromadzić łącznie 15.751,10 złotych. Lwią część tej kwoty stanowi 1% podatków za rok 2012, który wyniósł dokładnie 9.145,10 zł. Jeśli chodzi natomiast o prowadzoną obecnie zbiórkę publiczną, na specjalne “cerkiewne” konto, póki co, wpłynęło 5.485 zł. Jeszcze zanim zbiórka wystartowała, kilka osób dokonało też drobnych darowizn na rzecz Bystrego w łącznej wysokości 1.121 zł. To wspaniałe, że udało się zebrać te pieniądze. Każdy grosz zostanie wykorzystany podczas renowacji starej cerkwi w Bystrem. To jednak nie koniec. Warto przypomnieć, że gdy ruszyła zbiórka, wyznaczyliśmy symboliczny cel finansowy akcji, jakim jest kwota 100.000 zł. Dzięki ludziom dobrej woli 15% mamy już za sobą. Jest to wynik całkiem niezły, dający nadzieję na przyszłość. Dlatego nie zatrzymujemy się i zbieramy dalej!

Rok się jeszcze nie skończył, ale śmiało już można powiedzieć, że był on wyjątkowy dla Bystrego. Oto bowiem wreszcie udało się przełamać wieloletnią, dewastacyjną bezczynność w sprawie niszczejącej cerkwi. Remont strony północnej za 70.000 z dotacji konserwatorskiej jest tego najlepszym dowodem. Udało się zrobić ogromny krok na przód i teraz trzeba nam dopilnować, aby się nie cofnąć. W cerkwi pozostało wiele do zrobienia i trzeba jeszcze sporo czasu i pieniędzy, zanim uda się ją doprowadzić do przyzwoitego stanu.

Twoja dalsza pomoc będzie nieodzowna. Warto 🙂

Żródło: Cerkiew w Bystrem

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.