Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się książka autorstwa Mirosława Pęczaka zatytułowana „Cały ten blues. Przypadek Sławka Wierzcholskiego”.
Cały ten blues. Przypadek Sławka Wierzcholskiego
Autor: Pęczak Mirosław
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Objętość: 170 stron
Oprawa: miękka
ISBN: 9788380190238
Rok wydania: 2014
Format: 13.50×20.50 cm
Do kupienia:
–Wydawnictwo Adam Marszałek – 24,15 zł
–Bookador – 21,37 zł
–Dobre Książki – 21,56 zł
–Gandalf – 22,16 zł
Wydawnictwo Adam Marszałek i Centrum Kultury Dwór Artura zapraszają 4 listopada 2014 roku (godz. 19:00, wstęp wolny) do malowniczej Kafeterii Struna Światła w Dworze Artusa w Toruniu gdzie odbędzie się promocja książki.
Wykładowca uniwersytecki Mirosław Pęczak i bluesman Sławek Wierzcholski grają na pozór w różnych orkiestrach, jednak stanowią harmonijny duet, który na kartach książki prowadzi niezwykłą dyskusję.
Podczas promocji obaj opowiedzą o książce, na kartach której udało im się prowadzić harmonijną i jakże intrygującą pogawędkę. Będzie można też wysłuchać krótkiej ilustracji muzycznej w wykonaniu Sławka Wierzcholskiego i Bogdana Hołowni.
dr Mirosław Pęczak (ur. w 1956 r.) kulturoznawca, publicysta tygodnika Polityka, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Społecznej Akademii Nauk. Zajmuje się badaniami uczestnictwa w kulturze. Opublikował m.in. Subkultury w PRL. Opór, kreacja, imitacja; Mały słownik subkultur młodzieżowych; Polska siła – skini, narodowcy, chuligani (z M. Janickim); Spontaniczna kultura młodzieżowa (z J. Wertensteinem-Żuławskim).
“Co pełne refleksji teksty Wierzcholskiego mają wspólnego z wysokogórską wyprawą? Dlaczego Sławek najpierw narzekał na Balcerowicza, a potem zmienił zdanie? Jak przeżywał dylemat: czy pozostać w niszy bluesowej, czy zdecydować się na muzyczny crossover? Czy ma coś wspólnego ze śmiesznym staruszkiem, który pitolił na organkach? […] Ta książka to pokaźny plon socjologicznych rozważań autora nad “przypadkiem” Sławka Wierzcholskiego. A że ten socjologiczny esej napisany jest bardzo przystępnym językiem, tym lektura jest przyjemniejsza!”
/Mariusz Szalbierz, “Twój Blues”/
Źródło: Wydawnictwo Adam Marszałek i Centrum Kultury Dwór Artura
Foto: Jarosław Roland Kruk