Blues Perspective Band – Bies Czad Blues 2018

W tym roku składamy ukłon w stronę zespołów z Podkarpacia, będzie The Blues, który już przedstawiliśmy. Zaprosiliśmy także na Bies Czad Blues 2018 rzeszowską formację Blues Perspective Band.

Zespół Blues Perspective Band powstał w 2013 roku. Jest to 6-cio osobowy zespół, muzycznie poruszający się w klimacie blues-rocka ze sporym udziałem dialogów gitarowo-harmonijkowych. Blues Perspective Band koncertuje na dużych scenach w całej Polsce.

Zespół był doceniony na wielu przeglądach i festiwalach bluesowych. m.in.:
-Łomża Blues Rock Festival 2017 – I miejsce
-Imielin Blues Festival 2017 – II miejsce
-Blues nad Bobrem 2017 – (wyróżnienie dla gitarzysty, harmonijkarza, klawiszowca)
-Pulavian Blues Festival 2017 – wyróżnienie
-Kraśnik Blues Meeting 2016 – wyróżnienie
-Galicja Blues Festival – finaliści 2015/2016/2017
-Otwock Blues Bazar 2017 – finaliści

Piosenki autorskie wypełniające większość repertuaru zespołu, są przeplatane interpretacjami utworów wielkich mistrzów, jak Muddy Waters, B.B. King, Stevie Ray Vaughan, Tampa Red, Little Walter, Elmore James, Eric Clapton. Pomimo dużego składu zespół daje również mniejsze koncerty klubowe, które posiadają niepowtarzalny klimat i często zwieńczone są długim Jam Session. Niekwestionowanym sukcesem zespołu jest to, że znaleźli się wśród finalistów prestiżowego festiwalu bluesowego Galicja w 2015 r., otrzymali wyróżnienie w finale Kraśnik Blues Meeting 2016 oraz ich utwór „Kiedy wrócą dawne dni” znalazł się u wielokrotnie na pierwszym miejscu “Podkarpackiej Sceny Przebojów” Radia Rzeszów.

Blues Perspective Band na przełomie grudnia 2017 i stycznia 2018 zarejestrował materiał na debiutancką płytę. Jest na niej 10 utworów. Muzyka ma charakter bluesowy, ale nagrana jest z rockowym zacięciem.
Jak sami twierdzą: – Chcieliśmy opublikować ten krążek z okazji pięciolecia istnienia zespołu. Na płycie znalazły się utwory, które są, naszym zdaniem, najbardziej na czasie. Zawarte tam słowa i dźwięki przeprowadzą Was zawikłaną ścieżką człowieka błądzącego w dzisiejszej, niełatwej codzienności. Opowiedziana historia jest wyrazem buntu, tęsknoty i daje nadzieje, że… kiedyś wrócą dawne dni.

Stały skład zespołu stanowią:
Marcin Iżela – gitara elektryczna i wokal
Sławek Mikluszka – perkusja
Andrzej Zając – harmonijki ustne
Michał Szmigielski – piano
Michalina Mielczarek – gitara akustyczna i wokal
Darek Pożarycki – gitara basowa

Blues Perspective Band: strona www ; Facebook

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.