Bies Czad Blues 2024 – Michał Kielak i nowa płyta

Tak, tak !!! Usłyszycie materiał z nowej płyty Michała Kielaka, która będzie nosić tytuł „Keys in my pocket”.

Michał Kielak – nie będziemy rozpisywać się tu o tym wspaniałym muzyku, bo jeśli chcecie poczytać, to pełna biografia jest na jego stronie internetowej – LINK. Jest tam DYSKOGRAFIA, która przedstawia cały dorobek płytowy artysty, a jeśli chcecie Michała posłuchać na żywo, to kliknijcie na KONCERTY.
Przy okazji życzymy wszystkim muzykom, aby mieli tak dobrze prowadzone strony i aktualizowane na bieżąco.

Teraz do sedna sprawy. W połowie marca w studio MAQ Records Michał Kielak rozpoczął nagrania na swoją nową płytę. Wraz z zaproszonymi muzykami udało się zarejestrować 10 premierowych utworów.
Realizacją nagrań zajął się Michał Kuczera, koprodukcją, partiami pedal steel guitar, gitarą akustyczną, gitarą elektryczną i śpiewem Jakub Andrzejewski, partie pianina elektrycznego obsłużył Mistrz Krzysztof Głuch, na gitarze basowej i kontrabasie (oraz jednym utworze na syntezatorze) zagrał Paweł Muzzy Mikosz, perkusja i perkusionalia oraz kopalnia pomysłów i energii – Max Ziobro.

W nagraniach udział wzięli znakomici goście.
Amiya – przepięknie zaśpiewała i napisała teksty w trakcie sesji, podobnie Adela Konop, która także zaśpiewała ale tekst napisała w domu. Z białoruskiego Mińska specjalnie przyjechali Vadim Haliulin i Dima Ustinowich, którzy zagrali na gitarach i perfekcyjnie obsługiwali grilla w trakcie sesji. Eugene Stepanov zagrał na gitarze basowej, Rafał Wasilewski z zespołu Runkee machnął energetyczne solo na gitarze, sekcje dętą zaaranżował i w saksofony dmuchał – Dariusz Rybka, organy Hammonda dograł Bart Szopiński, Sebastian Riedel zaśpiewał tekst Mirosława Bochenka i zagrał na gitarze, Leszek Winder gitarowo ubarwił jeden utwór, Mirek Rzepa zagrał na gitarze tak, że podczas nagrywania w reżyserce wszyscy stali zasłuchani i Alek Korecki – saksofony.
Nad wszystkim czuwał Michał Kielak, który zajął się produkcją płyty a przede wszystkim dołożył sporo dźwięków swojej harmonijki.

Na Bies Czad Bluesie materiał z nowej płyty zagra zespół:

foto: Krzysztof Szafraniec, Grzegorz Galuba i…

Michał Kielak & The Mystery Train
Amiya – śpiew
Jakub Andrzejewski – śpiew, gitara
Krzysztof Głuch – piano
Paweł Muzzy Mikosz – bas
Max Ziobro – perkusja
Michał Kielak – harmonijka

Zapraszamy, będzie się działo.

KONTAKT:
Michał Kielak
Tel: +48 503 031 331
E-mail: michal-kielak@wp.pl
Strona www: https://kielak.pl
Facebook: https://www.facebook.com/mkielak
YouTube: https://www.youtube.com/user/viskozal/videos

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.